Ziemeļkoreja veikusi divus vidējas darbības raķešu izmēģinājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ziemeļkoreja veikusi divu vidēja darbības rādiusa raķešu izmēģinājumus, nosaucot tos par brīdinājumu kaimiņos esošās Dienvidkorejas kara rosinātājiem. Ziemeķorejas līderis paziņojis, ka šādi raķešu izmēģinājumi ir nepieciešami, lai novērstu potenciālos un tiešos draudus. Dienvidkoreja šādus izmēģinājumus nosaukusi par satraucošiem, taču ASV paudušas pārliecību, ka šādi izmēģinājumi neapdraudēs turpmākās sarunas par Korejas pussalas kodolatbruņošanos.

Ziemeļkoreja veikusi divus vidējas darbības raķešu izmēģinājumus
00:00 / 02:21
Lejuplādēt

Divas tuvas darbības rādiusa raķetes vakar tika palaistas no Vonsanas Ziemeļkorejas austrumu piekrastē. Kā paziņojuši Ziemeļkorejas bruņoto spēku pārstāvji, viena no raķetēm nolidojusi aptuveni 690 kilometrus un nokritusi Japānas jūrā, otra – aptuveni 450 kilometrus. Valsts oficiālajos medijos par raķešu izmēģinājumiem paziņots, ka šie ir jauni vadāmie taktiskie ieroči, kuri lido ļoti zemu un tāpēc tos ir ļoti grūti pārtvert. Izmēģinājumus klātienē vēroja arī Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, kurš paziņojis, ka izmēģinājumu mērķis esot ir nosūtīt skaidru signālu Dienvidkorejas kaimiņiem, kuri par spīti vairākkārtējiem brīdinājumiem nevēlas atteikties no kopīgām militārām mācībām ar ASV spēkiem.

Politikas komentētāji norāda, ka, lai arī Amerikas Savienotās Valstis vārdā netika nosauktas, tas tomēr ir bijis skaidrs signāls arī ASV. Jāatgādina, ka Dienvidkorejā ir bāzēti aptuveni 30 tūkstoši amerikāņu karavīru, kas ik gadu piedalās kopīgos manevros ar Seulu. Lai arī pēdējo gadu laikā šo mācību apmēri ir samazināti, ne Dienvidkoreja, ne ASV no tiem pilnībā atteikties negatavojas, lai arī ASV prezidents Donalds Tramps to bija solījis izdarīt pēc pirmās tikšanās ar Kimu 2018. gadā.

Japānas aizsardzības ministrija Ziemeļkorejas veiktos izmēģinājumus nosaukusi par ārkārtīgi nožēlojamiem, Dienvidkorejas Nacionālās drošības birojs par notikušo paudis nopietnas bažas, bet Savienotās Valstis ir aicinājušas izbeigt šādas provokācijas. Kā norādījis ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo, viņaprāt, šie izmēģinājumi ir daļa no Ziemeļkorejas sarunu taktikas, paužot pārliecību, ka uz brīdi iesaldētās un tagad jau atsāktās sarunas par Korejas pussalas kodolatbruņošanos joprojām turpināsies.

Intervijā televīzijas sabiedrībai "Bloomberg" Pompeo norādījis, ka visas iesaistītās puses vēlas iegūt savās rokās ietekmes sviras. Pēc ASV valsts sekretāra vārdiem, amerikāņu puse ir pārliecināta, ka situāciju joprojām ir iespējams atrisināt diplomātiskā ceļā. Kā zināms, ka arī pavasarī, kad Phenjana veica līdzīgus raķešu izmēģinājumus, ASV prezidents Donalds Tramps apgalvoja, ka tie esot tikai standarta izmēģinājumi, kas attiecības ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu neietekmēšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti