Ziemeļkoreja noraida miera sarunas ar Dienvidkoreju

Ziemeļkoreja noraidījusi miera sarunu sākšanu ar Dienvidkoreju. Lēmums skaidrots ar Dienvidkorejā notiekošajām militārajām mācībām ar ASV līdzdalību. Turklāt paziņojums izskanējis pēc tam, kad Ziemeļkoreja veikusi kārtējo raķešu izmēģinājumu.   

Kā ziņo Dienvidkoreja – piektdien, 16.augustā, agri no rīta no Ziemeļkorejas tika izšautas divas īsa rādiusa raķetes, kas nolidoja 230 kilometrus Japānas virzienā, un iekrita jūrā, nesasniedzot Japānas teritoriālos ūdeņus. Tas ir jau sestais raķešu izmēģinājums mazāk nekā mēneša laikā.

Uzreiz pēc raķešu izšaušanas sekoja Phenjanas paziņojums, kurā kritizēti Dienvidkorejā mēneša sākumā sāktās militārās mācības, Dienvidkorejas prezidents nosauks par nekauņu, kā arī paziņots, ka tiešas divpusējas sarunas starp abām Korejām nenotikšot. 

Šāda bijusi Ziemeļkorejas atbilde uz prezidenta Muna Džēina ceturtdienas runu, kurā viņš solīja atkalapvienot Korejas pussalu līdz 2045.gadam, kad apritēs simt gadu kopš Korejas neatkarības iegūšanas no Japānas.

Runā prezidents arī slavēja līdz šim notikušās abu Koreju un ASV sarunas, kurām vēl esot potenciāls. 

“Divas Korejas un ASV ir iesaistījušās dialogā pēdējos 20 mēnešus. Neraugoties uz nesen pieredzēto un bažas radošu Ziemeļkorejas rīcību, dialogam radītā inerce joprojām ir spēkā. Un tas ir rezultāts manas valdības realizētajam miera procesam Korejas pussalā. Salīdzinot ar pagātni, kad visa pussala pieredzēja satricinājumus katru reizi, kad Ziemeļkoreja radīja kādas provokācija, pašlaik situācija pilnīgi noteikti ir mainījusies,” norādīja Džeīns.

Ziemeļkorejas pašlaik veiktie īsa rādiusa raķešu izmēģinājumi neskar vienošanos starp Kimu Čenunu un Donaldu Trampu, kas paredzēja tāla rādiusa raķešu izmēģinājumu apturēšanu, taču pārkāpj vairākas ANO Drošības padomes rezolūcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti