Zelenskis: Krievija atbildēs par visu Ukrainai nolaupīto

Krievijai būs jāatbild par visiem Ukrainā nozagtajiem īpašumiem, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pēc Francijas Augstākās tiesas lēmuma.

Francijas Augstākā tiesa atstājusi spēkā Starptautiskās šķīrējtiesas lēmumu, kas pieprasa no Krievijas piedzīt vairāk nekā miljardu ASV dolāru par labu Ukrainas valsts "Oščadbankai" jeb Krājbankai par bankas aktīvu zaudējumu okupētajā Krimā.

"Mums Francijā ir ļoti svarīgs panākums. Francijas Augstākā tiesa atstāja spēkā lēmumu par piedziņu par labu Ukrainas "Oščadbankai" no agresorvalsts. Summa ar uzkrātajiem procentiem ir gandrīz 1,5 miljardi ASV dolāru," teica Zelenskis.

"Šī prāva turpinās kopš 2015. gada. Vairāk nekā sešu gadu cīņa. Desmitiem tūkstošu lappušu juridisku dokumentu. Daudz cerību un ne mazāk – skepses, ko daži izteica. Bet šī ir uzvara Ukrainai," uzsvēra Zelenskis.

"Krievija atbildēs par visiem aktīviem, ko tā nozaga Ukrainas valstij un kompānijām. Šī ir valsts kompānijas pirmā uzvara prāvās pret Krieviju par to, kas sagrābts Krimā."

Krievijas Tieslietu ministrija iepriekš paziņoja, ka Krievija neatzīst Starptautiskās šķīrējtiesas lēmumu un nekompensēs zaudējumus Ukrainas bankai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti