Pusdiena

Japāna izskata iespēju parakstīt miera līgumu ar Krieviju

Pusdiena

Pusdiena 20.10.2016

"WikiLeaks" dibinātājam Džuljenam Asanžam atslēgts internets

«Wikileaks» dibinātājam Asanžam ASV vēlēšanu dēļ atslēdz internetu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ekvadora apstiprinājusi, ka atslēgusi internetu vietnes "Wikileaks" dibinātājam Džuljenam Asanžam, kurš jau četrus gadus dzīvo šīs valsts vēstniecība Londonā. Ekvadora norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, lai netiktu ietekmētas ASV prezidenta vēlēšanas. 

„Wikileaks” pēdējā laikā nopludinājusi Demokrātu partijas kandidātes Hilarijas Klintones kampaņas e-pasta vēstules un privātas, apmaksātas runas.

Interneta vietne „Wikileaks”, kas pirms dažiem gadiem kļuva pasaulē pazīstama ar simtiem tūkstošu slepenu ASV diplomātiskās un militārās sarakstes dokumentu publiskošanu, nesen atgriezās uzmanības centrā, pateicoties nopludinātai informācijai par Demokrātu partijas ASV prezidenta amata kandidāti Hilariju Klintoni.

Par hakeru uzbrukumu un datu iegūšanu Klintones kampaņa vainoja Krieviju, un šāds uzskats ir arī Savienoto Valstu valdībai.

Vispirms „Wikileaks” nesen publicēja vairākas Klintones kampaņas štāba vadītāja Džona Podestas e-pasta sarakstes, kurās atklātas bažas par Klintones tuvajām attiecībām ar Volstrītas bankām un citas lietas.

Kaut arī vēstulēs nav lielu jaunumu, kas darītu kaitējumu demokrātiem, tajās izgaismotas norises Klintones komandā. Bet saiknes ar lielajām bankām var radīt bažas liberālāk noskaņoto Demokrātu partijas atbalstīju vidū, kas var uzskatīt, ka Klintonei ir pārāk ciešas attiecības ar Volstrītu.

Vienā no pēdējiem materiāliem, ko nopludināja “Wikileaks”, bija trīs apmaksātas uzrunas Volstrītas giganta – investīciju bankas “Goldman Sachs” – rīkotos pasākumos. Šīs uzrunas notika pēc tam, kad Klintone jau bija atkāpusies no ASV Valsts sekretāres amata, bet vēl nebija paziņojusi par kandidēšanu uz ASV prezidentes amatu.

Džona Podestas e-pasti tika publiskoti uzreiz pēc tam, kad atklātībai bija nodots skandalozais 2005.gada videoieraksts, kurā Klinotnes konkurents, Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps dižojas ar sieviešu apgrābstīšanu. Šis skandāls, pēc kura vairākas sievietes nāca klajā ar paziņojumiem, ka Tramps viņām seksuāli uzmācies, iedragājis kandidāta reitingus. Trīs nedēļas pirms ASV prezidenta vēlēšanām, Klintones pārsvars pār Trampu sasniedzis aptuveni 10 procentpunktus.

Saskaņā ar ASV mediju ziņoto, Savienoto Valstu amatpersonas sliecas uzskatīt, ka aiz Klintones kampaņas datu nopludināšanas stāv Krievija, kas tad tos nodevusi „Wikileaks”.

Par to, ka Ekvadoras vēstniecībā mītošajam “Wikileaks” dibinātajam Asanžam atslēgts internets, vietne Ekvadoru apsūdzēja jau pirmdien. “Wikileaks” paziņoja, ka tas noticis Vašingtonas spiediena dēļ.

Savienotās Valstis to noliedza, tāpat arī Ekvadora, kas trešdien gan apstiprinājusi, ka internets Asanžam uz laiku ir atslēgts “Wikileaks” noplūdināto dokumentu dēļ, kuri varētu ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas.

44 gadus vecais Austrālijas pilsonis Asanžs kopš 2012.gada uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, kur ieguvis politisko patvērumu, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kur viņu tur aizdomās par izvarošanu. Asanžs apsūdzības noliedz, bet atteikšanos doties uz Zviedriju pamatojis ar bažām, ka Stokholma viņu izdos Savienotajām Valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti