Panorāma

V. Zelenskis: Ukraina nekad nepadosies

Panorāma

Panorāma

Vispasaules akcijā izslēdz Rātslaukuma egles gaismas

Vispasaules akcijā arī Rīgā izslēdz egles gaismiņas

Vispasaules akcijā "Gaisma Ukrainai"  uz desmit minūtēm tika izslēgts Rātslaukuma egles apgaismojums, kas simbolizē solidaritāti Ukrainai, kur pašlaik miljoniem cilvēku dzīvo bez elektrības. 

Krievija apšauda Ukrainas infrastruktūru, tādēļ aptuveni 10 miljoni ukraiņu palikuši bez elektrības, norādīja Ukrainas vēstnieka Latvijā vietnieks Jurijs Zaharčuks. Viņš pateicas Latvijai par visu līdz šim sniegto atbalstu – gan materiālo, gan emocionālo. 

"Kad krievi redzēja, ka nevar mūs uzveikt militāri, viņi izlēma iedzīt mūsu cilvēkus tumsā un aukstumā. Mēs esam šodien šeit, lai parādītu – ja elektrība nozīmē zaudēt mūsu brīvību, tā nenotiks. Ja ūdens apgāde nozīmē, ka mums jāatdod sava neatkarība, tā nenotiks. Esmu ļoti pateicīgs Latvijai, Latvijas cilvēkiem par šo lielisko atbalstu," sacīja Zaharčuks.

Ukrainā pašlaik ļoti noderot Rīgas ziedotie autobusi. Tie šobrīd bez mitas tiek izmantoti Kijivā.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis solīja, ka atbalsts turpināsies arī nākamgad: "Šodienas akcija par to, ka mēs uz brīdi izslēgsim eglīti, protams, ir ļoti simboliska. Par to, ka, kamēr mēs svinēsim siltus un gaišus Ziemassvētkus, kaut kur šie svētki būs tumsā un aukstumā. Ierakumos, sagrautu māju pagrabos."

Akcijas "Gaisma Ukrainai" mērķis ir pievērst pasaules uzmanību uzbrukumiem civilajai infrastruktūrai.

Akcijas laikā atpazīstamas ēkas visapkārt pasaulei, kuras naktī ir apgaismotas ar gaismas stariem, kā arī pasaules koncertzāles un arēnas savu šovu laikā izslēgs elektrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti