Panorāma

Jaunie zemessargi uzsākuši apmācības

Panorāma

Panorāma

Līdz 18.jūlijam var pieteikt vēlēšanu iecrikņa izveidi ārzemēs

Vēl nedēļu var pieteikt vēlēšanu iecirkņa izveidi ārzemēs; Straumēnu iecirknis jau pieteikts

Ir atlikusi tikai nedēļa, lai tautieši ārzemēs varētu pieteikt vēlēšanu iecirkņu izveidi rudenī gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām ārpus Latvijas Republikas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību telpām. Pagājušajās vēlēšanās, pateicoties brīvprātīgo iecirkņu organizatoru aktivitāti, ārzemēs nobalsoja teju 135 000. Pieteikumi vēlēšanu iecirkņu izveidei tiek pieņemti līdz 18. jūlijam. Nepieciešams iesniegums ar 36 vēlētāju parakstiem, ir arī virkne citu prasību. Viens no iecirkņiem, kas Lielbritānijā jau ir pieteicis dalību, ir Straumēnu vēlēšanu iecirknis, kas atrodas Daugavas Vanagu fonda (VDF) īpašumā Vidusanglijā. 

Pagājušajās Saeimas vēlēšanās 2018. gadā Straumēnu vēlēšanu iecirknī nobalsoja 918 vēlētāji, ar līdzīgu skaitu organizatori rēķinās arī šogad. 

Ierasts, ka viena no vietām, kur Vidusanglijā noteikti varēs balsot, ir Straumēnu vēlēšanu iecirknis. 

"Galvenais, ka mums bija tās telpas, kur var ierīkot iecirkni, un viss kaut kas, kas ir vajadzīgs, mums tas viss bija. Un cilvēki, kas piedāvājās palīdzēt, strādāt, arī netrūka. Tas bija bez kaut kādām debatēm, uzreiz to pieņēma. Vienkārši mums tas bija jādara, jo esam tikpat kā vecākā organizācija, kas tūlīt pēc kara tika dibināta. Un mūsu pienākums ir uzturēt latvietību un aizstāvēt Latviju. Un viens veids, kā aizstāvēt Latviju, ir nodrošināt, ka pilsoņi var vēlēt," saka DVF priekšsēde Ilze Grickus.

Fonda priekšsēde atzīst, ka pats grūtākais vēlēšanu iecirkņa darbā ir balsu skaitīšana. 

"Tā Latvijas politiskā sistēma ir tāda, ka ir nezin cik partiju, katrā partijā var būt nezin cik kandidātu. Tā skaitīšana iet ļoti ilgi. Un es zinu arī, klausoties no citiem cilvēkiem, kas piedalījās gan Londonā, gan citur, ka tas arī bija tas grūtākais viņiem. Stundām un stundām, kamēr saskaita un pārskaita, un nodrošina, ka viss ir pareizi," atzīst Ilze Grickus.

Taču šogad Straumēnu vēlēšanu iecirkņa darba organizācija pirmo reizi ir uzticēta jaunajiem.

"Šogad tā rūpe organizēt vēlēšanu iecirkni Straumēnos ir man, par ko es ļoti priecājos, tā ir mana pirmā pieredze iecirkņa organizēšanā. Manuprāt, tas ir ļoti apjomīgs darbs, atbildīgs, bet tajā pašā laikā interesants," saka DVF administratore Vera Antipova.

Brīvprātīgie palīgi ir pieteikušies pat vairāk, nekā vajadzīgs, taču balsotāju vidū pagaidām interese vēl nav liela. 

"Tāpēc esam mēs, mēs noteikti informēsim un aicināsim nākt balsot, jo tas ir mūsu pienākums arī šeit diasporā. Un mums ir jāskaidro lietas. Ir jaunas lietas, kas pirms tam nav bijušas, piemēram, pasta balsojums, kas cilvēkiem vienkārši skaidrā valodā ir jāizstāsta, un es domāju, kad nāks tuvāk, tad cilvēki sāks rosīties. Bet jebkurā gadījumā mums ir jābūt aktīviem, mums ir jāstāsta, mums jādalās ar informāciju," skaidro Vera Antipova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt