Vāks parakstus pret olimpisko spēļu rīkošanu Budapeštā

Ceturtdien, 19. janvārī, jauniešu organizācija Ungārijā sāk parakstu vākšanu, lai panāktu referenduma rīkošanu pret galvaspilsētas Budapeštas pretendēšanu uz 2024. gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanu. Līdz ar Budapeštu kandidē arī Losandželosa un Parīze. Lēmums gaidāms septembrī. Ungārijas premjera Viktora Orbāna valdība atbalsta Budapeštas kandidatūru, bet oponenti bažījas par milzu tēriņiem un korupciju.

Šodien parakstu vākšanu pret Budapeštas kandidatūru olimpisko spēļu rīkošanai sāks jaunatnes organizācija "Momentum". Tā apņēmusies savākt 138 tūkstošus parakstu, lai ierosinātu referendumu, un tas ir jāizdara 30 dienu laikā. Organizācijas līderis Andrāšs Fekete-Ģērs paziņojis, ka parakstus apņēmušies vākt aptuveni 300 brīvprātīgie.

Budapeštas kandidatūru apstiprinājusi gan pilsētas dome, gan Ungārijas parlaments, un to atbalsta arī premjers Viktors Orbāns, kurš pazīstams arī kā kaislīgs sporta fans. Budapešta plāno, ka, iegūstot tiesības rīkot spēles, tās tiks rīkots par zemām izmaksām. Tomēr oponenti bažījas, ka šāds pasākums radīs milzīgus tēriņus un korupciju, tāpēc vairākkārt centušies ierosināt referendumu, ko gan allaž bloķējusi pilsēta vai Augstākā tiesa.

Organizācijas "Momentum" līderis Fekete-Ģērs norādīja, ka viņa vadītā kustība iebilst arī citiem premjera Orbāna politiskajiem soļiem, kuru viņa oponenti apsūdz par demokrātisko vērtību apdraudēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti