Vācu sociāldemokrāti lems par dalību valdības koalīcijā

Vācijas sociāldemokrāti ceturtdien sanāks uz kongresu, kurā plāno izlemt, vai palīdzēt kanclerei Angelai Merkelei izbeigt politisko paralīzi un iesaistīties jaunas valdības izveidošanā.

Gandrīz trīs mēnešus pēc parlamenta vēlēšanām koalīcijas joprojām nav. Nesen izjuka sarunas starp Merkeles konservatīvajiem, Brīvo demokrātu partiju un zaļajiem. Tagad kancleres vienīgā cerība ir sociāldemokrāti, kas iepriekš bija izslēguši iespēju apvienot spēkus ar konservatīvajiem vēl vienā „lielajā koalīcijā”.

Vācijas sociāldemokrātu līderi šonedēļ vienojās atbalstīt sākotnējo sarunu sākšanu ar Merkeles konservatīvajiem par valdības veidošanu, kaut partijas līderis Martins Šulcs iepriekš bija pret. Šāds solis būs jāapstiprina partijas trīs dienu kongresā, kas sākas ceturtdien.

Turklāt daudzi partijā nevēlas „lielās koalīcijas” turpināšanu, uzskatot, ka tas ir viens no galvenajiem iemesliem sociāldemokrātu salīdzinoši pieticīgajam vēlēšanu rezultātam.

Šajā kongresā izšķirsies arī Martina Šulca nākotne partijas līdera amatā, kurā viņš stājās pirms nepilna gada pēc Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja pilnvaru nolikšanas.

Jau vēstīts, ka Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers  organizēja tikšanos starp Šulcu, Merkeli un Horstu Zēhoferu, kas vada Merkeles kristīgo demokrātu Bavārijas meitaspartju, lai pārliecinātos par visu politisko pušu gatavību iesaistīties koalīcijas sarunās.

Jau uzreiz pēc vēlēšanām bija skaidrs, ka šoreiz Vācijas valdības sarunas būs smagākas kā agrāk. Bundestāga vēlēšanās kancleres Merkeles konservatīvie uzvarēja ar 33% balsu, taču tas bija politiskā spēka sliktākais rezultāts pēdējās desmitgadēs. Līdzšinējie tā dēvētās lielās koalīcijas partneri - sociāldemokrāti - vēlēšanās palika otrajā vietā un paziņoja par aiziešanu opozīcijā.

Bet partija ''Brīvie demokrāti'' 20. novembri paziņoja par izstāšanos no Vācijas koalīcijas sarunām.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti