Brīvie demokrāti aiziet no Vācijas koalīcijas veidošanas sarunām

No Vācijas koalīcijas veidošanas sākotnējām sarunām svētdien aizgājusi liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP), kas tajās piedalījās ar kancleres Angelas Merkeles vadīto konservatīvo bloku (CDU/CSU) un "zaļajiem".

Sarunas cietušas neveiksmi tādēļ, ka nav izdevies izveidot uzticību starp partijām, svētdienas vakarā paziņoja FDP līderis Kristiāns Lindners.

Viņš norādīja, ka sarunu partneriem nav izdevies vienoties arī par Vācijas modernizācijas redzējumu.

"Labāk nevaldīt vispār, nekā valdīt nepatiesi," atzina FDP līderis.

Partijas bija vienojušās sākotnējās sarunas pabeigt līdz ceturtdienai, bet pēc tam termiņš tika pagarināts līdz svētdienas vakaram.

Lielākās domstarpības partiju vidū ir bijušas par imigrāciju un klimata pārmaiņu ierobežošanu.

Trīspusējā CDU/CSU, FDP un "zaļo" koalīcija šobrīd faktiski ir vienīgā iespējamā kombinācija vairākuma nodrošināšanai parlamenta apakšpalātā, jo līdzšinējie konservatīvo koalīcijas partneri sociāldemokrāti (SPD) pēc vēsturiskās sagrāves septembra vēlēšanās paziņojuši, ka pāriet opozīcijā.

Sarunu izgāšanās draud ar nepieciešamību izsludināt jaunas vēlēšanas, taču tradicionālās partijas to nevēlas, jo baidās, ka tādējādi savas pozīcijas vēl vairāk nostiprinās pret imigrāciju noskaņotā eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai" (AfD), kas septembrī notikušajās vēlēšanās pirmo reizi iekļuva Bundestāgā.

Tikmēr SPD līderis Martins Šulcs piektdien jau nācis klajā ar aicinājumu rīkot ārkārtas vēlēšanas.

Jau ziņots, ka pirms dažām nedēļām notikušajās Bundestāga vēlēšanās kancleres Merkeles konservatīvie uzvarēja ar 33% balsu, taču tas bija politiskā spēka sliktākais rezultāts pēdējās desmitgadēs. Līdzšinējie tā dēvētās lielās koalīcijas partneri - sociāldemokrāti - vēlēšanās palika otrajā vietā un paziņojuši par aiziešanu opozīcijā.

Tādēļ kā vienīgais reālais variants vairākuma izveidošanai šķita konservatīvo, Brīvo demokrātu un "zaļo" koalīcija. To dēvē par Jamaikas koalīciju, jo šo trīs partiju krāsas atbilst Jamaikas karoga krāsām.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti