Vācija vēstulē noraida Polijas reparāciju prasības

Polijas Ārlietu ministrija saņēmusi Vācijas valdības vēstuli, kurā tā noraida Varšavas reparāciju prasības par Otrajā pasaules karā nodarītajiem zaudējumiem, teikts ministrijas paziņojumā.

"Atbilstoši Vācijas valdībai jautājums par reparācijām un kompensācijām par kara laika zaudējumiem paliek slēgts, un tā negrasās iesaistīties sarunās," teikts paziņojumā.

Polija "turpinās centienus saņemt kompensāciju par Vācijas agresiju un okupāciju no 1939. līdz 1945. gadam", norādīja ministrija. Varšava otrdien arī paziņoja, ka aicinājusi ANO atbalstīt Polijas centienus saņemt kara reparācijas.

Vācija jau iepriekš Polijas prasības noraidījusi, apgalvojot, ka Polija oficiāli no šādām pretenzijām atteikusies 1953. gada līgumā.

Polijas valdošā partija skaidro, ka valsti šo dokumentu piespiedusi parakstīt Padomju Savienība.

Oktobrī Polija nosūtīja Vācijai oficiālu notu, pieprasot 1,3 triljonus eiro par zaudējumiem, ko nacistiskā Vācija nodarīja Polijai Otrā pasaules kara laikā.

Savukārt Berlīne uzskata, ka jautājums ir izbeigts līdz ar 1990. gada vienošanos par galīgo noregulējumu attiecībā uz Vāciju, kas kļuva par starptautisko bāzi Vācijas atkalapvienošanai.

Vienošanos noslēdza toreizējā Austrumvācija un Rietumvācija, kā arī četras bijušās okupācijas varas – ASV, Francija, Lielbritānija un Padomju Savienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti