Ungārijas opozīcijas kandidāts uzvarējis Budapeštas mēra vēlēšanās

Budapeštas ielas joprojām ir pilnas ar priekšvēlēšanu aģitācijas plakātiem, kas aicina balsot par virkni dažādu kandidātu pašvaldību vēlēšanās. Tomēr tagad rezultāts ir skaidrs. Par jauno Budapeštas mēru ir ievēlēts vienotais opozīcijas kandidāts Ģerģejs Karāčoņs.

Ungārijas opozīcijas kandidāts uzvarējis Budapeštas mēra vēlēšanāsArtjoms Konohovs

  “Šī uzsvara nozīmē, ka mēs ar visiem spēkiem turēsim mūsu pilsētu tur, kur tā vienmēr ir piederējusi. Mēs atgriežamies Eiropā," teica Karāčoņs. Viņš ir ieguvis vairāk nekā pusi iedzīvotāju balsu. Turklāt vēlētāju aktivitāte ir bijusi ap 50%, kas Ungārijā ir augsts rādītājs. Daudzi analītiķi salīdzina opozīcijas uzvaru Budapeštā ar līdzīgu notikumu Stambulā. Arī tur pilsētas mēra vēlēšanās pirms dažiem mēnešiem uzvaru guva opozīcijas kandidāts. Tādēļ gan Turcijā, gan Ungārijā tagad tiek runāts par valdošās partijas ietekmes mazināšanos.

  Ungārijas premjers Viktors Orbāns uzrunā atbalstītājiem ir atzinis savas partijas sakāvi. “Mēs atzīstam šo iznākumu, un viss, ko mēs varam pateikt ir, ka mēs esam gatavi strādāt kopā valsts un Budapeštas iedzīvotāju labā," norādīja Orbāns.

  Opozīcijas pārstāvji ir guvuši uzvaru arī vairākās citās Ungārijas pilsētās. Savukārt laukos pie varas lielākoties ir palikuši valdošās “Fidesz” partijas politiķi. Iespējams, ka turpmākajos gados, lai noturētos pie varas, Orbāns varētu pievērst arvien lielāku uzmanību konservatīvajiem vēlētājiem lauku reģionos, kuriem patīk viņa kaismīgā retorika un pret iebraucējiem vērstā politika.

  Savukārt Polijas parlamenta vēlēšanās opozīcijai nav izdevies gūt panākumus. Saskaņā ar šobrīd pieejamo informāciju, partija “Likums un taisnīgums” ir ieguvusi pat vairāk balsu nekā iepriekšējās vēlēšanās. Par šo politisko spēku ir nobalsojuši aptuveni 43% vēlētāju. Ar to pietiek, lai iegūtu vairāk nekā pusi deputātu balsu un valdītu vienatnē.

  Opozīcijā esošā “Pilsoniskā koalīcija” ir ieguvusi aptuveni 27%. Pārējās partijas ir saņēmušas vēl mazāk balsu.

  Partijas “Likums un taisnīgums” atkārtotā uzvara lielākoties tiek skaidrota ar dāsno sociālo politiku. Tomēr var uzdot jautājumus par to, cik godīga ir bijusi priekšvēlēšanu kampaņa, jo valdošā partija sevis popularizēšanai ir plaši izmantojusi savai kontrolei pakļautos sabiedriskos plašsaziņas līdzekļus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti