Ungārijā EP deputātu tur aizdomās par spiegošanu Krievijas labā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu laiku vairākās dalībvalstīs pavada skandāli. Tāds uzliesmojis arī Ungārijā, kur ģenerālprokuratūra uzrakstījusi vēstuli uz Briseli ar lūgumu ļaut izvērtēt kāda līdzšinējā deputāta darbību, kuru tur aizdomās par spiegošanu Krievijas labā un kurš gatavojas iekļūt parlamentā atkārtoti.

Ungāru deputāts Bēla Kovāčs pārstāv galēji labējo kustību par labāku Ungāriju „Jobbik” un tās vēlēšanu sarakstā startē ar trešo kārtas numuru, turklāt viņam prognozē visai labas izredzes.

Kovāčs jau ir nostrādājis piecus gadus Eiropas Parlamentā, aktīvi darbojoties Eiropas Savienības un Krievijas sadarbības komitejā, kā arī sadarbības delegācijās ar Kirgizstānu, Kazahstānu un Uzbekistānu, kā arī Tadžikistānu, Turkmenistānu un Mongoliju.

Kovāčs jau iepriekš ir paudis, ka atbalsta to, ka Krievija ir anektējusi Krimu, un tagad nonācis Ungārijas mediju uzmanības lokā, jo par viņa darbībām sākusi interesēties Ģenerālprokuratūra, kas uzrakstījusi vēstuli Eiropas Parlamenta prezidentam Martinam Šulcam ar lūgumu atcelt deputāta Kovāča imunitāti, jo viņš tiek turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas labā, un nav izslēgts, ka Maskavas uzdevumā izspiegojis Eiropas Savienības institūcijas.

Ungārijas mediji apgalvo, ka arī Kovāča sieva, kurai ir Krievijas un Austrijas pilsonība, strādā Krievijas pretizlūkošanas dienestā. Deputāts radījis aizdomas arī ar to, ka  regulāri slepus ticies ar Krievijas diplomātiem un katru mēnesi apmeklējis Maskavu, turklāt bijis viens no retajiem politiķiem, kurš novērojis separātistu sarīkoto referendumu Krimā par neatkarību un pēcāk pretēji Briseles un daudzu Rietumvalstu paustajam paziņojis, ka referendums bijis likumīgs un Krimas pievienošana Krievijai – atbalstāma.

Pats Kovāčs šos apgalvojumus stingri noliedz, sakot, ka nekad nav bijis nedz izlūkdienesta darbinieks, nedz arī kāds ar viņu esot mēģinājis sazināties un ka viss esot safabricēts, lai viņam traucētu piedalīties vēlēšanās.

Tagad, atbildot uz Ungārijas prokuratūras lūgumu, jautājums par deputāta tiesiskās imunitātes atņemšanu vispirms jāizskata Eiropas Parlamenta Juridisko lietu komisijai, kas iesniegs savu atzinumu un tālāk to jau izskatīs Eiropas Parlamenta  plenārsēdē.

Taču tas notiks ne agrāk kā septembrī, kad būs notikušas vēlēšanas un iecelts nākamais sasaukums. Turklāt iepriekšēja pieredze liecina, ka deputātus no imunitātes tik viegli vis neatbrīvo.

Kovāčs, būdams ekonomists pēc izglītības, savulaik ir strādājis Japānā un Krievijā, un Ungārijas prese apgalvo, ka tieši viņš ir tas, kurš partiju cenšas tuvināt Krievijai. Pēc jaunākajiem aptauju datiem galēji labējiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās prognozē otro labāko rezultātu tūlīt aiz valdošās centriski labējās partijas "Fidesz".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti