«Re:Check» pārbauda: Ko par valdības vēršanos pret Latgali klāsta «Saskaņas» Eiroparlamenta vēlēšanu kandidāte Petkeviča

Ko saviem sekotājiem sociālajos medijos par valdības vēršanos pret Latgali klāsta "Saskaņas" otrais numurs Eiroparlamenta vēlēšanās Olga Petkeviča no Daugavpils? To pētīja "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" melu un maldu apskatā.

"Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" melu un maldu apskats
00:00 / 06:54
Lejuplādēt

Daugavpils aktīviste un Eiroparlamenta vēlēšanu kandidāte no "Saskaņas" Olga Petkeviča sociālajos medijos bieži kritizē valdību, kas par maz atbalstot Latgali. Februāra beigās viņa publicēja "TikTok" video ar nosaukumu: "Kā Latvijas Panorāma mazgā cilvēkiem smadzenes". Viņas minētajā "Panorāmas" sižetā izsakās arī Rīgas vicemērs no Nacionālās apvienības Edvards Ratnieks:

"Mēs redzam, ka Daugavpilī teju trešdaļu budžeta veido šie ieņēmumi no citu pašvaldību iedzīvotāju nodokļiem. Mēs redzam to, ka tiek būvēti dažādi spa un citas priviliģētas lietas."

Savā video Petkeviča iebilst Ratniekam. Viņa atgādina, ka spa būvē Rēzekne, nevis Daugavpils. Savukārt Daugavpils būvēšot sniega trasi ar mākslīgo sniegu par pusmiljonu eiro, norāda Petkeviča.

"Domājat, mums stipri vajadzīga tā trase? Nu vispār mums vajadzīgāk būtu pārvilkt vecās siltumtrases, kas jau kalpo 60 un vairāk gadu, un beidzot uzbūvēt vieglatlētikas manēžu. Bet Eiropas naudu – tā izlēma Rīgā – dod tikai sniega trasei."

Vai tiešām Rīgā nolemts nedot Daugavpilij naudu siltumapgādes projektiem? Tā nav tiesa.

Tikai pērn Daugavpils beidza maģistrālo siltumtrašu nomaiņas projektu, kur vairāk nekā miljons eiro jeb trešdaļa finansējuma bija no Eiropas Savienības (ES) fonda. Daugavpils saņēmusi Eiropas fonda naudu – četrus miljonus eiro – arī šķeldas katlumājas būvei, kā arī līdzfinansējumu vairāku ēku energoefektivitātes paaugstināšanai. 

Petkeviča, kura ir arī "Daugavpils siltumtīklu" sabiedrisko attiecību speciāliste, "Re:Check" norādīja, ka šogad siltumtrašu nomaiņai nav paredzēts nedz valsts, nedz ES fondu atbalsts.  Pilnu Petkevičas atbildi var izlasīt šeit.

Pašlaik sācies jaunais Eiropas Savienības fondu periods, kurā projektu pieteikumus vēl nevar iesniegt, jo nav izstrādāti nosacījumi, skaidroja Klimata un enerģētikas ministrijā.

Taču nav nekāda pamata pieņemt, ka pēc noteikumu apstiprināšanas Daugavpils nevarēs pretendēt uz naudu energoefektivitātes projektiem tāpat kā citas pašvaldības, vai apgalvot, ka Rīga nolēmusi naudu dot tikai sniega trasei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti