Rīta Panorāma

Brīdina par vulkānisko aktivitāti Vidusjūrā pie Itālijas

Rīta Panorāma

Ukraiņi ir pret mieru ar Krieviju apmaiņā pret teritorijām

Telefonintervija ar ārstu infektologu, ģimenes ārstu Užgorodā Viktoru Petrovu

Ukrainas ārsts: Mazā Latvija ar lielo sirdi – lūdzu, neaizmirstiet par mums 

Par empātiju, kuru Latvija izrādījusi Ukrainai četru mēnešu laikā, Ukrainai aizstāvoties pret Krievijas iebrukumu, Ukraina ir ļoti pateicīga. Tā par Latvijas iedzīvotāju palīdzību Ukrainai Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja ārsts, infektologs Ukrainas pilsētā Užhorodā Viktors Petrovs.

Viņš stāstīja, ka situācija Užhorodā ir ļoti saspringta.

“Liela daļa iedzīvotāju, kas devās no austrumiem un dienvidiem, meklēja patvērumu apgabalos rietumos. Užhorodā cilvēku skaits palielinājies par 1 miljonu.

Bērniem nav iespējas mācīties, pieaugušajiem nav, kur strādāt. Tā ir humānā katastrofa,” pauda Petrovs.

Viņš stāstīja, ka Ukrainas rietumos visas slimnīcas esot piepildītas.”Dienā slimnīcās nonāk 160–170 pacienti ar dažādām traumām, un šāda pārslodze ir novedusi pie tā, ka milzīgs daudzums medicīnas darbinieku netiek galā ar saviem ikdienas pienākumiem. (..) Tie cilvēki, kuriem vajag plānveida palīdzību, to nevar saņemt,” piebilda Ukrainas ārsts.

Petrovs norādīja, ka šajā karā šausmīgākais ir tas, ka Ukraina katru dienu zaudē 100 cilvēku, karā miruši arī daudzi bērni. 

“Latvija un arī visa pasaule seko līdzi tam, cik ļoti nežēlīgi Krievija izrīkojas ar civilo infrastruktūru un miermīlīgo dzīvi, pie kādas esam pieraduši. (..) Tie ir pieaugušie, bērni, miermīlīgie iedzīvotāji – esam zaudējuši gandrīz 500 mazu bērnu, mazu eņģeļu, kuri ne pie kā nav vainīgi un kuri nekad neatgriezīsies. Mēs skaļi runājam un vienmēr lūdzam – aizveriet gaisa telpu un sniedziet mums palīdzību,” sacīja Petrovs.

Atsaucoties uz Latvijas iedzīvotāju palīdzību Ukrainai un tās iedzīvotājiem kara laikā, ārsts aicināja Latviju turpināt sniegt neatsveramo atbalstu.

“Es gribētu lūgt, lai neaizmirstiet par mums, lai palīdzat, ar ko vien varat.

Mazā Latvija ar lielo sirdi. Mūsu reģions pēc iedzīvotāju skaita ir lielāks par visu Latviju, bet mēs gribam, lai jūs būtu mūsu advokāts Eiropā.

Jums ir paziņas un radi Ukrainā, jūsu darbs ir nenovērtējams. Esam ļoti pateicīgi par palīdzību,” pauda Petrovs.

Viņš norādīja, ka svarīgi, lai Ukrainā ievainotie cilvēki varētu saņemt medicīnisku palīdzību arī Latvijā, lai arī turpmāk tiktu organizēta ziedošana un palīdzība Ukrainas iedzīvotāju ārstēšanai un lai Latvija turpinātu uzņemt no kara bēgošos Ukrainas iedzīvotājus.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt