Ukrainā turpinās plaši protesti pret īpašo statusu separātistu rajoniem Austrumukrainā

Ukrainā turpinās plaši protesti pret vienošanos, kas paredz piešķirt īpašu statusu prokrievisko separātistu kontrolētajiem Austrumukrainas apgabaliem. Akcijas dalībnieki to dēvē par piekāpšanos Krievijai, kā arī kritizē pašreizējo  prezidentu Volodimiru Zelenski par izvairīšanos sniegt atbildes uz strīdīgajiem jautājumiem.

“Prezidents neatbild uz jautājumiem par likumprojektu, ko viņš gatavojas iesniegt parlamentam. Prezidents nerunā par amnestiju. Cilvēki, kas ir man apkārt, norāda, ka ir balsojuši par viņu, bet viņiem nepatīk tas, ka nav atbildes uz viņu jautājumiem. Mēs visi vēlamies zināt, kas būs tālāk? Ko prezidents parakstīs Normandijas sanāksmē? Kāds būs likumprojekts par okupēto teritoriju reintegrācijā?” pauda bijušais parlamenta deputāts Borislavs Bereza.

Svētdien, 6. oktobrī, notikušo akciju rīkoja “Pretošanās kustība kapitulācijai”, un tajā piedalījās apmēram 10 tūkstoši cilvēku. Aktīvisti Kijevas Neatkarības laukumā ar klusuma brīdi godināja visus kritušos cīņā pret Krievijas agresiju, bet pēc tam mītiņā pauda savu sašutumu par tā dēvēto Šteinmeiera formulu. Tā paredz noteikt Donbasam īpašu statusu un sarīkot tur vēlēšanas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārraudzībā.

Akcijas dalībniekiem bija Ukrainas, Otrā pasaules kara laika Ukrainas Sacelšanās armijas, kā arī Krimas tatāru karogi un simbolika. Mītiņa noslēgumā tika pieņemts aicinājums prezidentam Zelenskim, parlamentam un valdībai nepieļaut Ukrainas kapitulāciju Krievijas agresijai un nepieņemt lēmumus, kas kaitētu valsts interesēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti