Ukrainā sākta traģiskās helikoptera avārijas izmeklēšana

Atbildīgās institūcijas sākušas Ukrainā, Kijivas apgabala Brovaru pilsētā notikušās helikoptera katastrofas izmeklēšanu. Tajā gāja bojā Ukrainas iekšlietu ministrs, viņa vietnieks un vēl 12 cilvēki.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis informēja, ka uzdevis Drošības dienesta vadītājam sadarbībā ar visām pārējām pilnvarotajām iestādēm noskaidrot visus katastrofas apstākļus. Sākts arī kriminālprocess.

Zelenskis uzsvēra, ka valsts ir zaudējusi uzticamus profesionāļus un patriotus, un viņus nebūs viegli aizstāt. Tomēr veikti visi organizatoriskie pasākumi, lai nodrošinātu ministrijas vadību. Viņš nekomentēja iespējamos katastrofas iemeslus un solīja sniegt konkrētu informāciju, kad būs skaidri zināmi visi apstākļi.

Ukrainas prezidents arī pateicās visiem iesaistītajiem dienestiem, kuri gandrīz deviņas stundas veica glābšanas un seku likvidēšanas darbus aviokatastrofas vietā.

Savukārt Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs ir paziņojis, ka iekšlietu ministra pienākumus pašlaik uzņemsies Nacionālās policijas priekšnieks Ihors Klimenko.

Tikmēr Drošības dienesta pārstāvji jau īsi pēc katastrofas paziņoja, ka tiek izskatītas vairākas iespējamās versijas, tai skaitā lidojuma noteikumu pārkāpšana, helikoptera tehniskie bojājumi, kā arī apzināta rīcība.

Lidaparāts nogāzās pie bērnudārza, tāpēc starp upuriem un cietušajiem diemžēl ir arī bērni.

KONTEKSTS:

18. janvāra rītā Brovaru pilsētā, kas atrodas aptuveni 20 kilometrus no Kijivas, nogāzās helikopters, ar kuru lidoja Ukrainas Iekšlietu ministrijas vadība. Francijā ražotais helikopters nokrita līdzās bērnudārzam, aizķerot bērnudārza ēku. Ukrainas prezidenta birojs paziņojis, ka helikopters bijis ceļā uz vienu no "karstajiem punktiem" frontes līnijā.

Katastrofas vietā izcēlās ugunsgrēks. Nodarīti bojājumi arī līdzās esošajai daudzdzīvokļu ēkai, redzamas vairākas bojātas automašīnas un citi objekti, helikoptera atlūzas. Ir izskanējusi arī informācija, ka negadījuma laikā apkārtnē bijusi bieza migla.

Pēcpusdienā meklēšanas darbi katastrofas vietā tika pabeigti, apstiprinot informāciju par 14 cilvēku nāvi, upuru vidū ir viens bērns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti