Latvijas Radio REPORTĀŽA: Ukrainas helikoptera katastrofas vietā cilvēki satriekti par notikušo

Brovaru pilsētā Ukrainā, kur trešdien helikoptera katastrofā gāja bojā Ukrainas iekšlietu ministrs Deniss Monastirskis un vēl 13 cilvēki, cilvēki ir satriekti par notikušo traģēdiju, no notikuma vietas vēsta Latvijas Radio.

Brovaru pilsēta atrodas aptuveni 20 kilometrus no Kijivas. Trešdien no rīta tur nogāzās helikopters, ar kuru lidoja Ukrainas Iekšlietu ministrijas vadība.

Francijā ražotais helikopters nokrita līdzās bērnudārzam, aizķerot bērnudārza ēku. Ukrainas prezidenta birojs paziņojis, ka helikopters bijis ceļā uz vienu no "karstajiem punktiem" frontes līnijā.

Katastrofas vietā izcēlās ugunsgrēks. Nodarīti bojājumi arī līdzās esošajai daudzdzīvokļu ēkai, redzamas vairākas bojātas automašīnas un citi objekti, helikoptera atlūzas.

Ir izskanējusi arī informācija, ka negadījuma laikā apkārtnē bijusi bieza migla. Pēcpusdienā meklēšanas darbi katastrofas vietā tika pabeigti; šobrīd apstiprināta informācija par 14 cilvēku nāvi, upuru vidū ir viens bērns.

Helikoptera avārijas vietu Brovaros apmeklēja arī Latvijas Radio korespondente Indra Sprance.

"Es joprojām trīcu… Tās vienkārši ir šausmas…" stāsta Natālija. Viņas dzīvoklis atrodas daudzstāvu dzīvojamā ēkā, kas atrodas aptuveni 20 metru attālumā no helikoptera avārijā smagi cietušā bērnudārza.

Visa avārijas vieta ir blīvi apdzīvota – viena daudzstāvu māja pie otras, pa vidu nelieli pagalmiņi ar bērnu rotaļu laukumiem.

Nograndot sprādzienam, Natālija nav sapratusi, kas notiek.

"Mēs no sākuma tur redzējām uguni, bet tad iznācām šeit un ieraudzījām to visu."

Aculieciniece Natālija par redzēto pēc helikoptera katastrofas Ukrainā
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Bijis arī sprādziens, pēc tām Natālijas vīrs ar dēlu izskrējuši no mājas.

"Sāka zvanīt glābējiem, jo ieraudzīja sievieti ar bērniņu uz rokām. Bērniņam bija apdegušas rokas."

"Redzējām, kā vecāki nesa ārā bērnus. Kurš apģērbts, kurš neapģērbts, kurš basām kājām, to visu es redzēju. Vecāki bija šausmīgā stāvoklī, bērni šokā, vecāki kliedza, vienkārši briesmīgi," stāsta Natālija.

Ieradušies glābēji. Natālija notiekošo nespējusi vairs skatīties, iegājusi iekšā.

Asaras nespēj valdīt arī šajā pašā ēkā dzīvojošā Ludmila.

"Cilvēki gāja bojā, bērni gāja bojā," stāsta Ludmila.

Satriekta par notikušo ir arī Veras kundze. Viņa ir sētniece blakus esošajiem namiem.

"Es strādāju aiz skolas – tur man ir divas mājas. Es slaucīju ielu, kad izdzirdēju lidmašīnas skaņu, tādu kā reaktīvu dūkoņu. Saprotiet, nevis tā vienkārši, kā lidmašīna lido, bet tā... Nodomāju, kas tad tas?"

Bijis tāds kā sprādziens, liesmas, pēcāk no apkārtējiem uzzinājusi, ka starp bojāgājušajiem ir arī bērni. Daudzi arī cietuši.

"No bērnudārza izveda sievieti bez rokas," stāsta Vera.

Tikmēr notikuma vietā dežūrē liels skaits tiesībsargu, ieradušies arī glābēji, bet nekādu sīkāku informāciju par bojāgājušajiem vai cietušajiem nesniedz.

Turpat pie izpostītā bērnudārza redzama arī gados jauna sieviete, kas slīgst asarās. Blakus stāv psihologi. Sieviete nupat uzzinājusi par divu savu tuvinieku nāvi.

Gabaliņu tālāk raud arī vidēja vecuma vīrietis. Arī viņam visapkārt ukraiņu palīdzības dienesta darbinieki. Uz brīdi viņš pienāk pie otras tuviniekus zaudējušās sievietes, abi cieši viens otru apskauj.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti