Ugandā par homoseksuālismu draudēs mūža ieslodzījums

Ugandas parlaments ir devis zaļo gaismu likumam, kas ļauj sodīt stingrāk cilvēkus par homoseksuālismu. Turklāt, ja pārkāpums ir izdarīts atkārtoti, tad var būt pat mūža ieslodzījums.

Anti–homoseksuālisma likums ļauj cilvēkus ieslodzīt cietumā arī gadījumā, ja tie neziņo par homoseksuālistiem.

Paredzams, ka lēmums izraisīs asu ārvalstu reakciju, lēš BBC. Āfrikas valsts valdība zinot, ka šim lēmumam būs starptautiski nelabvēlīgas sekas. Tostarp dažas valstis var mazināt savu palīdzības apjomu Ugandai.

„Pret" šādu lēmumu iestājās Ugandas premjers Amama Mbazazi, kurš arī norādījis, ka sēdes laikā parlamentā nav bijis kvoruma. Tomēr Ugandas anti-homoseksuālisma likumu atbalstījis prezidents Joveri Museveni.

Tikmēr Ugandas geju aktīvists Frenks Mugiša pavēstījis, ka „es tagad oficiāli esmu nelegāls".

Cilvēktiesību aizstāvji norāda, ka jaunpieņemtais likums ir klajš neiecietības un diskriminācijas paraugs Ugandas sabiedrībā. 2011.gadā kāds geju aktīvists arī tika nogalināts, tomēr policija noraidīja apgalvojumus, ka tas noticis viņa seksualitātes dēļ. Tikmēr kāds laikraksts publicēja cilvēku vārdus un adreses, kurus atzina par homoseksuālistiem.

Uganda ir sociāli ļoti konservatīva valsts. Vēl ceturtdien parlamentā bija atbalstīts anti–pornogrāfijas likums, kas aizliedz minisvārkus un seksuāla satura materiālus, piemēram, atsevišķus mūzikas video.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti