RSU studiju virziena akreditācijas kavēšanās dēļ studenti laikus nesaņem kredītu maksājumus

Kavējoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju virziena "Veselības aprūpe" akreditācijai, studenti laikus nesaņem studējošo kredītu maksājumus, noskaidroja Latvijas Radio.

Studenti īsu brīdi pirms ikmēneša kredīta izmaksas uzzina, ka viņu studiju programma nav akreditēta un ka naudas izmaksa no bankas nevar notikt. Tādā situācijā nonākuši RSU māszinības programmā studējošie. Latvijas Radio to uzzināja no studējošo vecākiem, kas to sauc par skandālu. Turklāt šobrīd no augstskolas nenoteiktā formā pavēstīts, ka situācija varētu atrisināties vien maija beigās. 

RSU studentes māte par radušos situāciju (balss mainīta)
00:00 / 01:57
Lejuplādēt

Latvijas Radio raidījums "Pēcpusdiena" sazinājās ar vienu no vecākiem. Studenta vecāks stāstīja: "Mana meita saņem studējošo kredītu, un tam vajadzēja ienākt vakar, 15. maijā, un vakar neienāca. Biju ļoti pārsteigta un satraukta. Un šodien zvanīju uz banku, lai noskaidrotu, vai varbūt kāda tehniska kļūme. Un liels bija mūsu pārsteigums, kad bankā teica, ka kredīts neienāks un nav zināms, kad varētu ienākt, jo vismaz saskaņā ar bankas rīcībā esošo informāciju studiju programma nav akreditēta. Un, protams, mēs ļoti satraucāmies. Meita mēģināja sazvanīt kādu no Rīgas Stradiņa universitātes, no sākuma neveiksmīgi. Viņš zvanīja kontaktpersonai, protams, kontaktpersona teica, ka atzvanīs, tas satraukumu radīja vēl lielāku. Galu galā viņa sazvanīja Studiju servisu, un tur viņai sniedza informāciju. Pēc tam izrādījās, ka arī ir saņemts e-pasts, ko viņa nebija pamanījusi, kas bija izsūtīts 15. maijā "Studiju vidē". Tas satraukums ir liels, jo īsti nav skaidrs, lai arī tajā e-pastā bija minēts, ka 31., 30. datumā varētu būt programma akreditēta, bet tas tādā varbūtības un pieļāvuma formā. Tā ka šobrīd satraukums ne tikai par naudu, bet arī par nākotni."

Latvijas Radio arī vērsās RSU, vaicājot, kāpēc studējošo kredīta izmaksas nenotiek un kad tās varētu atsāk maksāt. RSU prorektors akadēmiskajā darbā Dins Šmits norādīja: "Tātad 11. aprīlī RSU iesniedza Augstākās izglītības kvalitātes aģentūrai (AIKA) studiju virziena "Veselības aprūpe" akreditācijas iesniegumu ar attiecīgajiem pielikumiem – ļoti lielu dokumentu paketi. Esošais akreditācijas termiņš ir 7. maijs, bet jāņem vērā, ka līdz jaunā akreditācijas lēmuma pieņemšanai juridiski spēkā ir esošā akreditācija. Atbildot uz jautājumu, ko tas nozīmētu studējošajiem. (..) Mēs savu iesniegumu veicām savlaicīgi, tas atrodas izvērtēšanā, un tomēr šī akreditācijas procedūra AIKA netika pabeigta līdz 8. maijam.

Šobrīd mērķis ir, lai par jauno akreditācijas termiņu lemtu nākamajā Studiju kvalitātes komisijas sēdē, kas būs 29. maijā. Diplomu izsniegšanu tas neaizkavē.

Šobrīd tomēr ir jāatzīst, ka tādas situācijas studējošajiem ir bijušas periodā, kamēr notiek akreditācijas izvērtējums. Akreditācija nav spēkā, kamēr nav jaunu lēmumu, tomēr no bankas skatpunkta viņa šo situāciju redz citādi. Es teiktu, ka jautājums būtu uzdodams Izglītības un zinātnes ministrijai, AIKA – varbūt tas liecina, ka šajā procesā ir iespējami uzlabojumi."

RSU prorektors akadēmiskajā darbā Dins Šmits par studējošo kredītu izmaksu
00:00 / 02:23
Lejuplādēt

RSU Pedagoģiskās izaugsmes centra vadītāja Nora Jansone-Ratinika norādīja, ka RSU ir ieguldījusi milzīgu darbu, sagatavojot kārtējai akreditācijai studiju virziena "Veselības aprūpe" programmas, kurā ietilpst arī studiju programma "Māszinības".

RSU prorektors akadēmiskajā darbā Šmits uzsvēra, ka studējošie naudu saņems, taču no šīs situācijas var mācīties visas puses. 

"Studējošie šo naudu saņems, bet es piekrītu, ka šī situācija ir neveiksmīga. Nav pirmo reizi. To ir iespējams pilnveidot. Iespējams, situācijās, kad ir jauni akreditācijas iesniegumi un šis formālais pārrāvums, iespējams, ka šī kreditēšana varētu turpināties līdz jaunam lēmumam, kad tas ir nepārprotami," pauda Šmits. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti