Panorāma

Kramatorskas sprādzienā cietušie ārstējas Dnipro

Panorāma

Polijas un Baltijas valstu prezidentu ārkārtas tikšanās

Mikolajiva – izšķirīga frontes līnija

SPECIĀLI no Ukrainas frontes līnijas: Mikolajivā raķešu triecieni katru dienu un nemitīgas bailes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Ukrainas dienvidu pilsēta Mikolajiva, kurā dzīvo aptuveni pusmiljons iedzīvotāju, jau no paša Krievijas kara sākuma Ukrainā ir bijusi atslēgas frontes līnija. Tā aizsargā no Krievijas karaspēka virzīšanās tālāk uz Odesu un Melno jūru. Pilsēta katru dienu saņem raķešu triecienus, un iedzīvotāji šeit mīt nemitīgās bailēs, no Mikolajivas vēstīja Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa.

Pilsēta, kas atrodas tikai nedaudz vairāk nekā stundas braucienā no Odesas, ir vēsa, drūma un nomākusies. Te valda pavisam cita gaisotne – redzams daudz vairāk ukraiņu karavīru apsargāto blokposteņu, šķēršļu, riepu krāvumu, lai bloķētu ienaidnieku iespējamās kaujās pilsētā. Kamēr te atrodas Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa, pilsētas pamalē ir nepārtraukta artilērijas dunoņa.

Pirms divām dienām te ir atgriezies Andrejs Roļs, kurš piedalās kaujās Mikolijvas tuvumā.

Andrejs Roļs ar cīņu biedru
Andrejs Roļs ar cīņu biedru

Viņš pastāstīja: "Ja ne pa  ceļiem, bet taisnā līnijā skatāmies, tad Krievijas karaspēks no šejienes ir 15 kilometru attālumā. Tur sākas Hersonas apgabals, un tur jau iet nopietnas kaujas, spiežam viņus atpakaļ Hersonas virzienā."

Roļs guvis ievainojumus, pieklibo un uz brīdi atgriezies mājās ārstēties.

"Jūs jau paši redzat, kā ir apkārt. Lido nevis lodes, bet raķetes. Sapratuši, ka ar mums neko nevar izdarīt, ir nolēmuši bombardēt civiliedzīvotājus. Vakar tieši pusvienpadsmitos atlidoja raķete pie mājas, kas mums ir tieši aiz muguras," viņš sacīja.

Gaisa uzlidojumi ir tie, kas Mikolajivu patlaban plosa visvairāk. To atzina arī gaisa spēku pārstāvis, karavīrs, kurš lūdza nerādīt seju un lūdza viņu dēvēt segvārdā Fantoms.

"Bīstamība ir tāda, ka raķetes lido nevis uz militārajiem objektiem, bet uz civiliedzīvotājiem, dzīvojamajiem rajoniem. Iekšējā izlūkošana rāda, ka viņi zina, kur tur atrodas mierīgie iedzīvotāji, bet tik un tā viņiem uzbrūk," viņš teica.

Karavīrs arī norādīja: "Pretraķešu aizsardzība sistēma patlaban ir prioritāte, tāpēc, saprotiet paši, cik lielus zaudējumus šie uzbrukumi nes mūsu cilvēkiem."

Pirms nedaudzām dienām raķete nokrita pie veikaliem pilsētas vidū, gan nogalinot cilvēkus, gan ievainojot. Ar šausmām to atceras Nadežda, kas strādā tirdziņā ielas pretējā pusē.

Mikolajeva, Ukraina. 2022. gada aprīlis.
Mikolajeva, Ukraina. 2022. gada aprīlis.

Viņa atzina: "Sēžam pagrabos, bīstami, baidāmies par mazbērniem, bērniem, raudam, bet dzīvot kaut kā vajag, ko es varu pateikt..."

Mikolajeva, Ukraina. 2022. gada aprīlis.
Mikolajeva, Ukraina. 2022. gada aprīlis.

Tikmēr otra Nadežda, kura tirgo maizi, teica, ka par spīti visam pilsētu neatstās. "Izvēle ir, visu vedam ar personisko automobili, lai cilvēkiem būtu maize," viņa norādīja.

Raķešu uzbrukumu pēdas redzamas arī citur – pilsētas dzīvojamajos rajonos pavisam tuvu galvenajam laukumam un administratīvajam centram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti