Spānijā Covid-19 dēļ nosaka komandantstundu; arī Itālijā pastiprina ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 pandēmijas dēļ Spānijā izsludināts ārkārtas stāvoklis un noteikta komandantstunda.  Cilvēki bez būtiskas nepieciešamības nevarēs pamest mājokļus no pulksten 11.00 vakarā līdz 6.00 rītā.

“Vispārējais aizliegums būs spēkā no pulksten 11.00 vakarā līdz 6.00 rītā, bet reģionālajām valdībām būs atļauts to mainīt. Tās aizliegumu cilvēkiem pārvietoties varēs noteikt laika posmā no 10.00 vakarā līdz pusnaktij, bet tam jābeidzas periodā no 5 līdz 7 rītā,” paziņoja Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.

Spānijas valdības pārstāvji informēja, ka komandantstunda nebūs spēkā Kanāriju salās, taču arī šajā valsts daļā būs jāievēro stingri profilakses un pasākumi.

Svarīgākais no tiem – publiskās vietās nevarēs pulcēties vairāk nekā seši cilvēki no dažādām mājsaimniecībām. Vietējās varas pārstāvjiem būs tiesības slēgt reģionu robežas, bet valdībai ārkārtas stāvoklis dod tiesības ierobežot konstitūcijā garantētās cilvēku pamattiesības.

Spānija ir pirmā valsts Eiropā, kurā kopējais inficēto skaits pārsniedza miljonu, un Covid-19 jau prasījis vairāk nekā 34 000 cilvēku dzīvību.

Koronavīrusa pandēmijas dēļ dažādus ierobežojumus nosaka arī citas valstis, tai skaitā Itālija. Apenīnu pussalā no pirmdienas darbs jāpārtrauc kinoteātriem, teātriem, koncertzālēm, fitnesa klubiem, peldbaseiniem un slēpošanas kūrortiem. Būs aizliegts rīkot konferences un tirdzniecības izstādes, bet futbola spēlēm stadionos jānotiek bez skatītājiem. Savukārt restorāniem un bāriem jāpārtrauc apkalpot apmeklētājus pulksten 6.00 vakarā.   

Itālijā no pirmdienas, 26. oktobra, restorāniem un bāriem atļauts apkalpot apmeklētājus tikai līdz plkst. 18, pēc šī laika drīkst pārdot tikai ēdienu līdznešanai.

No pirmdienas slēgti visi kinoteātri, teātri, koncertzāles, fitnesa klubi, peldbaseini un slēpošanas kūrorti.

Pret ierobežojumu pastiprināšanu svētdien vakarā Neapolē notika protesta akcija. Arī Itālijā pēdējās dienās reģistrēts rekordliels jaunu inficēšanās gadījumu skaits.  Pandēmijas sākumposmā Itālija bija vissmagāk skartā valsts Eiropā, taču tagad tā cenšas izvairīties no valsts mēroga karantīnas, kas pavasarī ekonomikai nodarīja ievērojamus zaudējumus.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti