Viņš norādīja, ka, ja Vācijas partijām izdosies izveidot lielo koalīciju, kurā ietilptu Angeles Merkeles vadītie kristīgie demokrāti un tās Bavārijas meitaspartija Kristīgi sociālā savienība, un Martina Šulca vadītie sociāldemokrāti, tā nebūs dzīvotspējīga un nepastāvēs līdz nākamajām vēlēšanām.
Savukārt, ja Merkelei nāksies veidot mazākumvaldību, pilnīgi skaidrs, ka pirmstermiņa vēlēšanas Vācijā ir neizbēgamas, un līdz ar to Vācijas loma Eiropas Savienībā un tās stabilitāte ir apdraudēta, norādīja Skudra.
Vācijas politisko partiju sistēma, kāda tā bija līdz šim, vairs nepastāvēs, līdz ar labējo populistu “Alternatīva Vācijai” ienākšanu parlamentā viss ir mainījies. Ja būs izveidota lielā koalīcija, “Alternatīva Vācijai” kļūs par lielāko opozīcijas partiju, un saskaņā ar tradīciju tieši lielākās opozīcijas frakcijas pārstāvis vadīs Budžeta komisiju, kas ir svarīgākā komisija Vācijas parlamentā. “Varam iedomāties, kādas būs diskusijas par Eiropas Savienības budžetu nākotnē šādā gadījumā,” norādīja Skudra.
Jau ziņots, ka Vācijā piektdien sāksies oficiālās koalīcijas sarunas starp Angelas Merkeles konservatīvo bloku un sociāldemokrātiem. Partijām pietuvināti avoti vēsta, ka vispirms tiksies visu triju politisko spēku līderi, bet vēlāk pēcpusdienā šo partiju politiķi, lai runātu par vairākuma valdības izveidi un apspriestu kopīgo programmu.
Šis būs Merkeles otrais mēģinājums izveidot valdību pēc 24. septembrī notikušajām Bundestāga vēlēšanām. Šajās sarunās Merkeles vadītie kristīgie demokrāti un tās Bavārijas meitaspartija Kristīgi sociālā savienība tiksies ar Martina Šulca sociāldemokrātiem.
Par iespējamiem šķēršļiem tā dēvētās lielās koalīcijas izveidei tiek minēts gan konservatīvais bloks, kura pārstāvji paziņojuši, ka vairāk nepiekāpsies sociāldemokrātu prasībām imigrācijas jautājumos, kā arī šķelšanās, kura novērojama Martina Šulca partijas iekšienē.