Sākoties Ramadānam, Lielbritānijas televīzija izglītos par islāma kultūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Musulmaņu pasaulē otrdien sākas svētais mēnesis Ramadāns, kurš ilgs 30 dienas. Lielbritānijas televīzijas kanāls "Channel 4" šajā laikā plānojis īstenot savdabīgu projektu, katru dienu pārraidot aicinājumus uz lūgšanām. Šādi kanāla īpašnieki cer mazināt spriedzi sabiedrībā un informēt iedzīvotājus par islāma kultūru.

Lielbritānijā joprojām jūtama spriedze, ko izraisīja karavīra Lī Rigbija nežēlīgā slepkavība 22.maijā, par kuru tiesas priekšā būs jāstājas diviem islāmā pārgājušiem Lielbritānijas pilsoņiem. Pēc slepkavības Lielbritānijā ievērojami pieauga uzbrukumu skaits musulmaņiem un no vandalisma cieta vairākas mošejas.

Lai mazinātu šo spriedzi, britu televīzijas kanāls "Cannel 4" musulmaņu svētā mēneša Ramadāna laikā pārraidīs musulmaņu aicinājumus uz lūgšanām. Tie tiks pārraidīti gan televīzijā, gan telekanāla mājaslapā. Tāpat tiks demonstrētas arī Ramadāna tēmai veltītas programmas, lai pievērstu britu sabiedrības uzmanību islāma miermīlīgajai dabai.

Šai iniciatīvai gan ir virkne pretinieku, kas apgalvo, ka aicinājumi uz lūgšanām izskanēs arī ne musulmaņu mājokļos un bez paskaidrojumiem var radīt apjukumu sabiedrībā. Šī viedokļa pārstāvji pieļauj, ka aicinājumi uz lūgšanām tiks uztverti kā provokācijas, jo vairums sabiedrības izglītojošās programmas vienkārši neskatīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti