Romas pāvests Vasarsvētkos aicina darīt labu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šajos Vasarsvētkos Romas pāvests Francisks pirmo reizi kopš marta atkal sveica un uzrunāja cilvēkus Svētā Pētera laukumā. Tiesa, tur sanākuši bija tikai pāris simti cilvēku nelielās grupās, jo Itālijā līdz 3.jūnijam nav atļauta pārvietošanās starp reģioniem.

Savā uzrunā pāvests Francisks aicināja uzlūkot Covid-19 krīzi kā iespēju jaunam sākumam, neieslīgt egoismā un pesimismā, bet atmosties vēlmei kalpot un darīt labu.

"Šajā pandēmijas laikā redzams, cik aplams ir narcisisms, tieksme gādāt tikai par sevi un vienaldzība pret citu vajadzībām, neatzīstot savas vājības un kļūdas," viņš svētdien sacīja Svētajā misē Vatikāna Sv.Pētera bazilikā.

"Atbrīvo mūs no egoisma pandēmijas un atmodini mūs dziņai kalpot un darīt labu. Noslēgšanās sevī (..) būtu lielāka traģēdija par pašu šo krīzi," lūgšanā aicināja pāvests.

Pāvests īpaši aizlūdza par Amazones reģionu. Pirmkārt, par tā pamatiedzīvotājiem, kas šai situācijāi ir īpaši neaizsargāti, un par to, lai neviens visā pasaulē nepaliktu bez medicīniskās palīdzības, īpaši ekonomisko prioritāšu dēļ.

“Cilvēki ir svarīgāki par ekonomiku," viņš uzsvēra.

“Lielie cilvēces pārbaudījumi - arī šī pandēmija - var darīt mūs vai nu labākus, vai sliktākus. Nemainīties nav iespējams”, sacīja Francisks, aizlūdzot par visiem, ko šī slimība skārusi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti