Putins: Ungārija saņem Krievijas gāzi par piecreiz zemāku cenu

Laikā, kad saspīlējums rietumvalstu un Krievijas starpā tikai palielinās, otrdien Maskavā ieradies Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns. Lai arī citas Eiropas Savienības valstis cenšas mazināt savu atkarību no Krievijas energoresursiem, Orbāns tieši pretēji – vēlas panākt piegādātās gāzes apjoma palielināšanos.

Ungārijas premjerministrs Orbāns dodas uz Maskavu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Līdzīgi kā gadījumā ar Krievijas vakcīnu "Sputņik V", arī situācijā ar energoresursu pieejamību Ungārija ir izvēlējusies iet savu ceļu.

Viesojoties Maskavā, Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns vēlas panākt, ka valstij piegādātās Krievijas gāzes apjoms tiktu palielināts par aptuveni miljardu kubikmetru gadā.

Eiropai piedzīvojot energoresursu krīzi un cenu kāpumu, Ungārijas valdība cer līdz jaunajām parlamenta vēlēšanām noturēt enerģijas cenu griestus mājsaimniecībām un mazajiem uzņēmumiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, tiekoties ar Orbānu, uzslavēja Ungārijas līderi par noslēgtiem ilgtermiņa līgumiem, kas Ungārijai devuši iespēju saņemt Krievijas gāzi par daudz zemāku cenu, nekā šobrīd ir Eiropas tirgū.

"Svarīgi, ka Ungārija šodien pērk Krievijas gāzi par piecreiz zemāku cenu, nekā ir tirgus cena Eiropā," teica Putins.

"Pagājušogad "Gazprom" parakstīja divus ilgtermiņa līgumus par dabasgāzes piegādi Ungārijai līdz 2036. gadam, tādēļ piegādes stabilitāte ir nodrošināta," piebilda Putins.

Krievijas līderis arī atzinīgi novērtēja sadarbību ar Orbānu un deva netiešus mājienus, ka gribētu, lai viņš paliek amatā arī pēc Ungārijas parlamenta vēlēšanām aprīlī.

"Parasti šādos gadījumos, kad pie mūsu partneriem gaidāmas vēlēšanas, mēs sakām, ka sadarbosimies ar jebkuru ievēlēto valdību. Taču jāsaka, ka jūsu darbā Krievijas virzienā ir daudz paveikts Ungārijas tautas un Krievijas interesēs. Ceru, ka šis kopīgais darbs turpināsies," teica Putins.

Orbāns apsolīja, ka ir apņēmības pilns uzvarēt parlamenta vēlēšanās un palikt premjera amatā. Viņš norādīja, ka pirmoreiz ar Putinu ticies pirms 13 gadiem.

"Tas ir ļoti ilgs laiks. Nomainījušies gandrīz visi mani kolēģi ES valstu vadībā. Sanāk, ka man ar jums 13 gadu laikā uzkrājies daudz atmiņu par Krievijas un ES kopīgo pagātni," pavēstīja Orbāns.

Savukārt, runājot par saspīlējumu Ukrainas pierobežā, Orbāns bija solījis pirms gaidāmās vizītes noteikti konsultēties gan ar Eiropas Savienības, gan NATO partneriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti