Polija un Ukraina mēģinās apturēt Krievijas gāzes vada būvi Baltijas jūrā

Polija un Ukraina varētu vērsties tiesā, lai apturētu Krievijas ieceri būvēt gāzesvadu "Nord Stream 2" Baltijas jūrā. Šo valstu amatpersonas uzskata, ka Maskava projektu varētu izmantot politiskajai šantāžai. 

Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis norādīja, ka "Nord Stream" gāzesvadi ir politiski instrumenti, kurus Krievija izmanto pret Eiropu.

Tāpēc Polija un Ukraina, iespējams, apvienos spēkus un izmantos visus tiesiskos līdzekļus Eiropas Savienības politiķu pārliecināšanai par šī projektu īstajiem mērķiem. Vaščikovskis piebilda, ka daudzi rietumnieki ir naivi.

Savukārt Ukrainas ārlietu ministrs aicināja bloka dalībvalstis padomāt par iespējamo atkarību no Krievijas, jo gāzes vada būvētāja – kompānija "Gazprom" – ir šīs valsts daļa.

Projekts "Nord Stream 2" paredz būvēt vēl vienu gāzes cauruļvadu pa Baltijas jūras gultni. Tas Krieviju savienotu ar Vāciju, apejot Polijas un Ukrainas teritoriju.

Jau ziņots, ka Krievijas valsts dabasgāzes koncerns "Gazprom", Lielbritānijas un Nīderlandes grupa "Shell", Austrijas OMV un Vācijas uzņēmumi "Uniper" un "Wintershall" pērn jūnijā vienojās uzbūvēt jaunu gāzesvadu "Nord Stream 2" Baltijas jūrā no Krievijas uz Vāciju, apejot Ukrainu, Poliju un Baltijas valstis.

Jaunā gāzesvada jauda būs divreiz lielāka nekā "Nord Stream", un to varētu pabeigt līdz 2019.gada beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti