Pētījums apstiprina divu vakcīnu efektivitāti pret Covid-19 Indijas variantu

Zinātnieki apstiprinājuši patlaban izmantoto vakcīnu efektivitāti pret “Delta” jeb Covid-19 Indijas variantu. Pētījumu veicis Anglijas epidemioloģiskais dienests.

Britu raidorganizācija BBC, atsaucoties uz pētījumu, vēsta, ka pat viena “Pfizer/Biontech” vakcīnas deva samazina smagas saslimšanas un hospitalizācijas iespēju par 94% , bet “AstraZeneca” vienas devas efektivitāte ir 71% pret Covid-19 Indijas paveidu.

Savukārt pēc otrās devas preparātu efektivitāte ir attiecīgi 96% un 92%.

Pētījumā zinātnieki analizēja inficēšanās un saslimšanas gadījumus valstī no 12. aprīļa līdz 4. jūnijam.

“Delta” variants tika atrasts vairāk nekā 14 tūkstošiem cilvēku, starp kuriem bija arī vakcinēti cilvēki. Tomēr tikai 166 inficētiem cilvēkiem bija nepieciešama profesionāla medicīniskā palīdzība, un lielākā daļa no viņiem nebija potēti.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas iedzīvotāji cerēja, ka 21. jūnijā notiks ilgi gaidītā pilnīgā Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atcelšana. Tomēr jau labu laiku iepriekš radās bažas par to, vai tas būs iespējams. Iemesls šādām bažām bija “Delta” jeb Indijas varianta izplatība, kas kļuva arvien plašāka.

Tāpēc nolemts uz četrām nedēļām atlikt iecerēto pilnīgo Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atcelšanu.

Par Covid-19 Indijas varianta izplatīšanos bažas izskan arī Latvijā. Līdz pagājušās nedēļas beigām Latvijā bija identificēti 42 gadījumi, kam šonedēļ vienas diennakts laikā nākuši klāt vēl 43.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti