Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vāc parakstus par svētkiem bez uguņošanas

Pasaule sagaida 2020. gadu

Pasaule sagaida 2020. gadu

Jaunais 2020.gads un jaunā desmitgade sagaidīta jau daudzviet pasaulē, savas jaungada uzrunas teikuši arī vairāki pasaules vadošie politiķi, tostarp Ķīnas prezidents un Vācijas kanclere Angela Merkele.  

Viena no pirmajām jauno, 2020. gadu sagaidījusi Jaunzēlande. No slavenā Oklendas debesu torņa izšauta pustonna pirotehnikas.

Tikmēr ar dalītām emocijām un ievērojamu satraukumu jaunais gads tika sagaidīts uz rietumiem no Jaunzēlandes. Austrālijā vairāk nekā miljons cilvēku pulcējās Sidnejas ostā, kur tomēr notika uguņošana, lai gan izskanēja arī runas, ka to varētu atcelt tāpat kā citās Austrālijas daļās, kuras skāruši postošie mežu ugunsgrēki. Tos īpaši bīstamus padarījušas pēdējo dienu vētras un spēcīgie vēji, kuru dēļ aizkavējas arī jaungada uguņošana Sidnejā.

Jaunais, 2020.gads un nākamā desmitgade sagaidīta Āzijā, kur arvien vairāk politisko toni nosaka strauji augošā Ķīna. Šis gads komunistiskajai valstij bija  politiski vētrains Honkongas protestu dēļ. Aicinājums saglabāt mieru izskanēja gan Honkongas administrācijas vadītājas, gan arī Ķīnas prezidenta uzrunās.

Sji Dziņpins uzrunā arī izcēla Ķīnas globālo lomu.

“Mēs nebaidāmies no vētrām un lietiem, un jebkādām grūtībām. Ķīna vienmēr sekos miermīlīgas attīstības ceļam, sargās pasaules mieru un atbalstīs kopēju attīstību. Mēs esam gatavi sadoties rokās ar cilvēkiem visā pasaulē, lai celtu “Jostas un ceļa” iniciatīvu un veidotu kopienu, kura redz vienotu cilvēces nākotni un nepagurstoši strādā tās labā,” paziņoja Sji Dziņpins.

Tikmēr Rietumvalstīs arī izskanējušas pirmās politiskās uzrunas.

Vācijas kanclere īpaši šogad izcēla globālo atbildību klimata pārmaiņu jautājumā, kā arī runāja par Eiropas Savienības lomas stiprināšanu.

“Eiropas balsij jābūt sadzirdamai spēcīgāk. Šādā virzienā mēs strādāsim nākamgad, kad Vācija kļūs par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti. Piemēram, tiks rīkots visu dalībvalstu samits ar Ķīnu un tikšanās ar Āfrikas valstīm, ar kurām sadarbība ir arī mūsu interesēs. Ja cilvēkiem būs iespēja dzīvot mierā un drošībā, samazināsies bēgšana un migrācija. Ja mēs izbeigsim karus ar politiskiem risinājumiem, mēs panāksim ilgtspējīgu drošību,” uzvēra Merkele.

Viena no pēdējām 2020.gadu sagaida ASV. Gaidāms, ka visvairāk cilvēku pulcēsies Ņujorkas “Taimskvērā”, pār kuru nolaidīsies slavenā kristāla bumba. Tiek prognozēts, ka tās nolaišanos un 2020.gada iezvanīšanu visā pasaulē TV ekrānos vēros vairāk nekā miljards cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti