Parīzē tūkstoši demonstrantu protestē pret homofobiju

Aptuveni 5000 cilvēku trešdien Francijas galvaspilsētā Parīzē sarīkoja protesta demonstrāciju, paužot nosodījumu homofobijai un viendzimuma laulību likuma pretiniekiem. Demonstrācija Parīzē notika tikai dažas diena pēc tam, kad galvaspilsētā smagi tika piekauts kāds geju pāris.

Protestētāju transparentos tika pausts nosodījums "naidpilnajai retorikai", kas iedrošina vardarbību pret gejiem un lesbietēm. "Mums visiem būt šeit ir ļoti svarīgi, lai parādītu mīlestības un cieņas tēlu," sacīja viens no demonstrantiem - holandiešu gejs Vilfrīds de Brujins, kurš, pastaigājoties kopā ar draugu, pagājušajā nedēļas nogalē cieta brutālā uzbrukumā. Zilumiem un brūcēm klātās Brujina sejas fotoattēli plaši izplatījušies sociālajos tīklos.

Trešdien Francijas Senāts apstiprināja likumprojekta normu par viendzimuma laulību legalizāciju. Sagaidāms, ka parlamenta augšpalātā ceturtdien vai piektdien noslēgsies debates par šo likumprojektu, kas ar pārliecinošu balsu vairākumu jau ticis apstiprināts apakšnamā.

"Ir grūti pateikt, vai homofobu ir kļuvis vairāk, bet vairāk ir to, kas pauž savus uzskatus," sacīja aktīvistu organizācijas "Inter-LGBT" preses pārstāvis Nikolā Gogēns.

"Kopš oktobra mēs esam pieredzējuši, ka homofobisko incidentu skaits ir pieaudzis par 30%," savukārt norādīja geju un lesbiešu tiesību aizstāvju organizācijas "SOS Homophobie" prezidente Elizabete Ronzjēra. "Tas ir rezultāts opozīcijai pret homoseksuāļu laulību likumprojektu."

"Šie cilvēki saka, ka viņi nav homofobi, tomēr tādi viņi ir. Homofobija tiek trivializēta, un to pierāda homoseksuāliem adresēto verbālo uzbrukumu skaits, kas bieži vien noved pie fiziskiem uzbrukumiem," sacīja Ronzjēra.

Sagaidāms, ka likums, ar kuru viendzimuma pāriem ļauts precēties un adoptēt bērnus, stāsies spēkā vasaras sākumā, kad to būs parakstījis prezidents un tas būs publicēts oficiālajā laikrakstā.

Viendzimuma laulību legalizācija ir viens no prezidenta Fransuā Olanda priekšvēlēšanu solījumiem.

Jau tagad Francijā viendzimuma pāri var reģistrēt partnerattiecības, tomēr sociālisti nolēmuši legalizēt homoseksuāļu laulības un ļaut geju un lesbiešu pāriem adoptēt bērnus.

Pret šo soli iestājās labējā opozīcija un katoļu baznīca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti