Parīzē plānots «sarkano lakatu» gājiens pret «dzelteno vestu» protestiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Parīzē svētdien, 27. janvārī, tiek plānots "sarkano lakatu" gājiens. Tā ir atbilde, ko daļa no Francijas sabiedrības sniedz ''dzelteno vestu'' kustībai. Šie cilvēki saka, ka arī viņi nav apmierināti ar notiekošo valstī. Tomēr viņi nepiekrīt vardarbīgām protesta metodēm, ko "dzeltenās vestes" izmanto savu mērķu sasniegšanai.

Pret Francijas "dzeltenajām vestēm" ir nostājušies "sarkanie lakati". Šī kustība savu pirmo, kluso gājienu rīkos svētdien Parīzē.

"Sarkanie lakati" mudina pārtraukt vardarbību un skaļus protestus, kas jau vairāk nekā divus mēnešus katru sestdienu notiek dažādās Francijas vietās. Tāpat šīs akcijas organizatori uzskata, ka kādas grupas cīņa par savām prasībām nevar traucēt pārējiem cilvēkiem brīvi pārvietoties.

Kā zināms, daļa no protestētājiem dzeltenajās vestēs regulāri bloķē ceļus. Tajā pašā laikā ''sarkanie lakati'' saka, ka arī viņi nebūt nav apmierināti ar visu to, kas pašlaik notiek Francijā.

KONTEKSTS:

"Dzelteno vestu" kustība Francijā radās novembra vidū kā stihiska reakcija uz plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā vispārējā kustībā pret prezidenta Emanuela Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.

Piekāpjoties protestētājiem, valdība sākotnēji paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas, bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.

Daudzi no protestētājiem pieprasa Makrona atkāpšanos, bet valdība ir noraidījusi šīs prasības kā nedemokrātiskas. "Dzelteno vestu" protesti ir Makrona 20 mēnešu prezidentūras lielākā politiskā krīze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti