Pakistāna piedzīvojusi plašu elektrības piegādes pārrāvumu

Dienvidāzijas valstī Pakistānā desmitiem miljoniem iedzīvotāju pirmdien palikuši bez elektrības. Tas notika pēc avārijas elektroapgādes tīklā. Pakistānā pašlaik ir spēkā enerģijas taupības pasākumi, jo valsts nespēj norēķināties par energoresursu importu.

Visā Pakistānā pirmdien no rīta daudzos mājokļos nedega gaisma, bet uz ielām nedarbojās luksofori, jo valsts piedzīvoja apjomīgu elektrības piegādes pārrāvumu.

Tādēļ elektrība nebija pieejama Pakistānas lielākajā pilsētā Karāči, kur dzīvo 15 miljoni cilvēku, kā arī galvaspilsētā Islāmābādā.

Pakistāna piedzīvojusi plašu elektrības piegādes pārrāvumu
00:00 / 02:01
Lejuplādēt

Pakistānas Ekonomikas ministrija paziņoja, ka elektroenerģijas piegādes pārravumu izraisīja kļūme elektroapgādes tīklā. Atbildīgie dienesti darot visu, lai pilnībā atjaunotu tīkla darbību.

Atsevišķos valsts reģionos elektrības piegāde jau ir atjaunota, bet daudzviet var nākties gaidīt vēl vairākas stundas.

Novecojušās infrastruktūras dēļ Pakistāna diezgan regulāri piedzīvo mazāka mēroga elektrības piegādes pārrāvumus, tāpēc daudzi uzņēmumi un iestādes, piemēram, slimnīcas ir nodrošinājušās ar autonomiem elektrības ģeneratoriem. Tomēr daudziem pakistāniešiem nav šādu iespēju un viņiem var nākties dzīvot bez elektrības arī vairākas dienas.

Pakistāna pašlaik piedzīvo ekonomisko krīzi, tāpēc valdība janvāra sākumā izdeva rīkojumu sabiedriskās ēdināšanas iestādēm, iepirkšanās centriem un tirgiem saīsināt darba laiku, bet valsts iestāžu darbiniekus mudināja strādāt no mājām, lai ietaupītu naudu par enerģiju.

Energoresursu imports veido gandrīz trešdaļu no Pakistānas kopējā importa, bet energoresursu cenu straujā pieauguma dēļ kopš pagājušā gada ir ievērojami samazinājušās Pakistānas ārvalstu valūtas rezerves.

Bijušais Pakistānas premjerministrs Imrāns Hāns uzskata, ka izeja no ekonomiskās krīzes ir pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas. "Vienīgais veids, kā Pakistāna var atjaunot ekonomisko stabilitāti, ir brīvas un godīgas vēlēšanas, kurās valdība iegūst mandātu no iedzīvotājiem. Tas ir sākums, lai atjaunotu ekonomisko stabilitāti," Hāns sacīja intervijā raidsabiedrībai BBC.

Pagājušajā nedēļā Pakistāna noslēdza līgumu ar Krieviju par naftas un gāzes piegādēm.

Pakistānas valdība apgalvo, ka valsts varēs saņemt Krievijas energoresursus par izdevīgām cenām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti