Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Skridi

Rīta Panorāma

Intervija ar Vitu Anstrati un Vinetu Grigāni-Drandi

Norvēģijā sākas vikingu kuģa arheoloģiskie izrakumi

Norvēģijā sākas vikingu kuģa arheoloģiskie izrakumi

Norvēģijā arheologi sākuši pirmos sena vikingu kuģa izrakumus vairāk nekā gadsimta laikā. Kuģi atrada, pateicoties  zondēšanas radaram, kas zem zemes atklāja arī citu senu objektu pēdas.

Vikingu laikmeta kuģi Norvēģijas dienvidos Gjelstadē atrada pirms diviem gadiem, izmantojot zemes zondēšanas radaru, kas atklāja arī senus apbedījumu uzkalniņus. 20 metrus garais kuģis atrodas 50 centimetru dziļumā.

“Tas ir nozīmīgi, mēs atrokam Norvēģijas vēsturi. Iemācīsimies jaunas lietas. Turklāt tas ir pirmais vikingu kuģis, ko izrokam simts gadu laikā!” sacīja Norvēģijas klimata un vides ministrs Sveinungs Rūtevatns.

Kaut tiek uzskatīts, ka kuģis ir slikti saglabājies, atradums tik un tā ļoti nozīmīgs, jo Norvēģijā kopumā atklāti tikai trīs labi saglabājušies vikingu kuģi.

“Cerības ir lielas. Jā, mēs neatradīsim labi saglabājušos kuģi ar koka izgriezumiem. Taču zemē var atrast daudz informācijas. Mums galvenokārt būs kuģa nospiedums zemē, bet ar modernajām tehnoloģijām to varēsim detalizēti rekonstruēt un parādīt sabiedrībai,” norādīja Norvēģijas Kultūras vēstures muzeja direktors Hakons Glērstads.

Dati liecina, ka saglabājusies varētu būt tikai kuģa apakšējā daļa. Plānots, ka arheoloģiskie izrakumi ilgs piecus mēnešus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti