Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bažas par Strenču Psihoneoiroloģiskās slimnīcas siltināšanu

A. Navaļnijs pieprasa video ierakstus no ieslodzījuma vietas

Navaļnijs pieprasa video ierakstus no ieslodzījuma vietas; opozīcija plāno jaunus mītiņus

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs pieprasījis novērošanas kameru ierakstus no savas ieslodzījuma vietas, kurā pirms vairākām dienām viņš cieta no spēcīgas alerģiskas reakcijas. Viņš uzskata, ka ticis saindēts un videomateriālos varētu būt redzami vainīgie. Tikmēr Krievijas opozīcija jau aicina uz vēl vienu demonstrāciju.

Politiķis neticot, ka viņu saindējuši aizturēšanas izolatora sargi, kuri pēc viņa teiktā bija manāmi šokēti, kad ieraudzījuši ieslodzītā spēcīgo tūsku un apsārtumu.

Pēc alerģiskās reakcijas Navaļnijs diennakti pavadīja slimnīcā, taču pēc tam pretēji savas personiskās ārstes lūgumam no tās tika izrakstīts. Pašlaik viņš joprojām atrodas izolatorā, kurā izcieš 30 dienu administratīvo arestu par aicināšanu uz nesankcionētiem protestiem.

Laikā, kad Navaļnijs sasirga, Maskavas ielās bija izgājuši vairāki desmiti tūkstoši protestētāju, lai pieprasītu godīgu Maskavas domes vēlēšanu organizēšanu šā gada septembrī.

Krievijā sāk izmeklēšanu par „masu nekārtībām” opozīcijas mītiņā MaskavāGints Amoliņš

  Nu notiek izmeklēšana par „masu nekārtību” rīkošanu aizvadītajā sestdienā notikušajā opozīcijas mītiņā Maskavā. Par to otrdien, 30.jūlijā, paziņoja Krievijas izmeklēšanas komiteja. Par „masu nekārtību” organizēšanu var piespriest līdz 15 gadiem cietumā.

  Opozīcijas mītiņš Maskavā beidzās ar masu aizturēšanām, ko rietumvalstis nosodīja, norādot uz Krievijas varasiestāžu vēršanos pret demonstrantiem. Krievijas izmeklēšanas komiteja savukārt norādīja, ka izmeklēs pret policiju un citām amatpersonām vērstu vardarbību, pievēršoties ne tikai opozīcijas mītiņa rīkotājiem, bet arī dalībniekiem.

  Krievijas izmeklēšanas komiteja savā paziņojumā paudusi, ka pirms sestdienas nesankcionētās protesta akcijas „cilvēku grupa internetā vairākkārt ievietoja aicinājumus tajā piedalīties, skaidri zinot, ka tas var izraisīt masu nemierus”. Demonstranti arī apsūdzēti par sabiedriskās kārtības pārkāpšanu, vardarbību pret amatpersonām un „satiksmes paralizēšanu” Maskavas centrā. Policija sestdien aizturēja gandrīz 1400 cilvēkus opozīcijas mītiņā, kurā tūkstošiem protestēja pret varasiestāžu atteikumu reģistrēt neatkarīgos kandidātus Maskavas domes vēlēšanām.

  Krievijas opozīcija jau aicina uz vēl vienu demonstrāciju sestdien, 3. augustā.

  “Facebook” interesi piedalīties mītiņā izteikuši jau vairāk nekā 13 tūkstoši cilvēku. Savukārt Krievijas ģenerālprokurors otrdien aicināja varasiestādes vēl stingrāk vērsties pret nesakcionētiem protestiem.

  KONTEKSTS:

  Kremļa kritiķis Aleksejs Navaļnijs pērn gribēja kandidēt Krievijas prezidenta vēlēšanās, metot izaicinājumu Vladimiram Putinam. Taču tiesa viņam neļāva kandidēt.

  Navaļniju kārtējo reizi aizturēja jūlija vidū un piesprieda 30 dienu administratīvo arestu par aicināšanu uz opozīcijas nesankcionētu protesta akciju. Maskavā notikušajā demonstrācijā opozīcijas atbalstītāji pieprasīja godīgas vēlēšanas un neatkarīgo kandidātu reģistrēšanu uz Maskavas domes vēlēšanām septembrī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti