Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts kontrole varēs piedzīt zaudējumus

Krievijas opozīcijas līderis, A. Navaļnijs, iespējams, saindēts

Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs, iespējams, saindēts

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs ieslodzījuma vietā varētu būt saindēts ar nezināmu ķīmisku vielu. Tā ziņo viņa privātā ārste Anastasija Vasiļjeva pēc tam, kad politiķis no aizturēšanas izolatora ticis pārvests uz slimnīcu spēcīgas alerģiskas reakcijas dēļ. Tikmēr cilvēktiesību aktīvisti ceļ trauksmi par to, ka aizvadītajā nedēļas nogalē notikušo protestu apspiešana Maskavā bijusi viena no līdz šim vardarbīgākajām.

Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs sasirga, izciešot trīsdesmit dienu ilgu administratīvo sodu par aicināšanu iziet ielās, lai pieprasītu godīgas Maskavas domes vēlēšanas. Uz šo aicinājumu aizvadītajā nedēļas nogalē atsaucās vairāki desmiti tūkstoši viņa domubiedru. Oficiālā informācija par Navaļnija veselības stāvokli sākotnēji bija skopa – viņš esot  cietis no spēcīgas alerģiskas reakcijas. Tikmēr viņa personīgā ārste, kā arī advokāte pauž bažas par iespējamu saindēšanos ar nezināmu ķīmisko vielu un kritizē varasiestāžu dīvaino rīcību – ārste pie viņa ilgstoši netika pielaista, sākotnēji arī noteiktas divas atšķirīgas diagnozes. Turklāt aizturēšanas izolatorā nekādas ekspertīzes nav veiktas.

"Es redzu, ka iemesls nav noteikts. Ir izdarīts viss, lai tūska pazustu, sašpricēts milzu apjoms ar medikamentiem un līdz ar to tūska tiešām gandrīz pazudusi, taču nav skaidrs, kas būs tālāk, kā organisms reaģēs. Tā ir saindēšanās ar kādu nezināmu ķīmisku vielu," teikusi ārste.

Pašlaik Navaļnijs no slimnīcas atkal pārvests uz aizturēšanas izolatoru, lai gan viņa ārste bija lūgusi viņu atstāt mediķu uzraudzībā vēl vismaz trīs dienas. Laikā, kad Navaļnijs atradās slimnīcā, pie tās pulcējās viņa atbalstītāji. Vairāki desmiti no viņiem uzreiz tika arestēti, palielinot kopējo aizturēto skaitu. Kopumā protestos nedēļas nogalē pēc cilvēktiesību organizācijas OVD ziņām aizturēti ne mazāk kā 1373 cilvēki.

Vairāki simti no viņiem  palikuši aizturēšanas izolatoros un šodien sākta viņu tiesāšana  par dalību nesankcionētā protesta akcijā.

“Mūsu darbības laikā kopš 2011. gada esam pieredzējuši daudzus mītiņus, tostarp plašas, nesankcionētas demonstrācijas ar daudziem arestiem. Taču šis bija rekords arestu ziņā, it īpaši saistībā ar spēka pielietošanu," pauduši protestu dalībnieki.

Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs, iespējams, saindētsGints Amoliņš

Protesta akcija “Par godīgām vēlēšanām” tika organizēta pēc vairākiem reidiem neatkarīgo politiķu un viņu radinieku dzīvesvietās un varasiestāžu atteikuma viņus reģistrēt kā kandidātus Maskavas domes vēlēšanās 8. septembrī. Visi valdošās partijas “Vienotā Krievija” politiķi šajās vēlēšanās startēs kā pašizvirzīti kandidāti, ko pie vēlēšanām nepielaistie opozicionāri skaidro ar valdošo spēku popularitātes ievērojamu kritumu.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem pie Maskavas 64.slimnīcas Navaļnija ārste Vasiļjeva teica, ka „kategoriski” iebilda viņa izrakstīšanai no slimnīcas.

„Viņam bija saindēšanās. Kaut kāda nezināma ķīmiska viela radīja vispārēju saindēšanos. Vai tas ir vai nav kontaktdermatīts, bet stāvoklis bija dzīvību apdraudošs.

Tagad viņu atkal sūta uz vietu, kur var atrasties tā pati toksiski ķīmiskā viela. Ja tas notiks otrreiz, tad tas, protams, atstās ļoti nopietnas sekas uz veselību," tā Vasiļjeva.

Pirms tam Vasiļjeva un politiķa līdzgaitnieki bija norādījuši, ka iepriekš nekad dzīvē Navaļnijam nav bijušas alerģiskas reakcijas. Lai noskaidrotu, kas tieši varētu būt noticis, politiķa matu paraugu un T kreklu nosūtīs uz neatkarīgu ekspertīzi kādā no Eiropas valstīm, telekenālā ''Doždj'' atklāja Navaļnija ārste.

Vasiļjeva iepriekš arī apsūdzēja slimnīcas ārstus, ka tie nevēloties noskaidrot politiķa saslimšanas iemeslus. Ierodoties slimnīcā, viņai arī neesot ļauts izmeklēt Navaļniju.

Kremļa kritiķis Navaļnijs pērn gribēja kandidēt Krievijas prezidenta vēlēšanās, metot izaicinājumu Vladimiram Putinam, taču tiesa viņam neļāva kandidēt. Navaļniju kārtējo reizi aizturēja pagājušajā trešdienā un piesprieda 30 dienu administratīvo arestu par aicināšanu uz opozīcijas nesankcionētu protesta akciju. Sestdien notikušajā demonstrācijā opozīcijas atbalstītāji pieprasīja godīgas vēlēšanas un neatkarīgo kandidātu reģistrēšanu uz Maskavas domes vēlēšanām septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti