Ministrs: Vašingtona izvietos Polijā vismaz 1000 karavīru

Vašingtona dislocēs vismaz 1000 karavīrus Polijā un pārraudzīs spēkus NATO austrumu flangā. Tā norādījis Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks. Šāds paziņojums izskanējis pēc tam, kad ASV paziņoja par vairāku tūkstošu karavīru izvešanu no Vācijas.

Ministrs: Vašingtona Polijā izvietos vismaz 1000 karavīruRihards Plūme

Pentagons trešdien, 29. jūlijā, paziņoja, ka ASV no Vācijas izvedīs 11 900 karavīru, no kuriem aptuveni 6400 tiks pārvietoti atpakaļ uz ASV, bet 5600 tiks izvietoti citās Eiropas valstīs. Pentagons paziņoja, ka 5600 karavīri tiks pārvietoti uz Beļģiju un Itāliju, bet, ja tiks noslēgtas attiecīgas vienošanās, arī uz Poliju un Baltijas valstīm.

Kā intervijā radio „Jedynka” norādījis Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks, ASV Polijā izvietos 1000 karavīrus Polijā un pārraudzīs spēkus NATO austrumu flangā.

“Polijā mums būs amerikāņu komanda. Šī komanda vadīs karaspēku, kas izvietots gar NATO austrumu flangu. Tas būs vissvarīgākais sauszemes spēku centrs mūsu reģionā. Drīz mēs parakstīsim galīgo paktu ar amerikāņiem,” skaidroja ministrs.

Iepriekš Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par”) intervijā Latvijas Radio sacīja, ka uzņemt un izvietot ASV karaspēka vienības būtu gatava arī Latvija, bet nonākšana līdz tam prasītu ļoti daudz laika.

KONTEKSTS:

ASV no Vācijas izvedīs 11 900 karavīru, no kuriem aptuveni 6400 tiks pārvietoti atpakaļ uz ASV, bet 5400 tiks izvietoti citās Eiropas valstīs. Vācijā šobrīd ir teju 36 000 amerikāņu karavīru, un pēc Pentagona plānu īstenošanas tur paliks aptuveni 24 000.

Pentagons paziņoja, ka karavīri tiks pārvietoti uz Beļģiju un Itāliju, bet, ja tiks noslēgtas attiecīgas vienošanās - arī uz Poliju un Baltijas valstīm.

ASV prezidents Donalds Tramps par ieceri samazināt Vācijā izvietoto Savienoto Valstu militāro kontingentu paziņoja jūnijā. Tramps pastāvīgi pārmetis Berlīnei nepietiekamu līdzekļu ieguldīšanu aizsardzībā, kā arī negodīgu attieksmi pret ASV savstarpējā tirdzniecībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti