«Microsoft» vadītājs ANO aicina cīnīties pret kibernoziegumiem

“Microsoft” prezidents Breds Smits aicinājis Apvienoto Nāciju Organizāciju pastiprināt cīņu pret kibernoziegumiem. Viņš arī rosināja izstrādāt īpašu starptautisku dokumentu par šo problēmu.

“Mēs uzskatām, ka pasaulei jāpieņem digitālā Ženēvas konvencija. Tie būtu noteikumi – 21.gadsimta likums, kas nodrošinātu, lai valsts, nācijas un valdības neizmantotu  kiberieročus uzbrukumiem cilvēkiem. Mums nepieciešami noteikumi, kas garantētu, ka viņi neuzbruks slimnīcām, elektropārvades kompānijām un neiejauksies vēlēšanu procesos,” sacīja “Microsoft” prezidents Breds Smits.

Smits arī norādīja, ka pēdējā laikā kiberuzbrukumu skaits būtiski palielinās un spilgtākais piemērs ir 12.maija notikumi. Toreiz vīruss “WannaCry” inficēja vairāk nekā 200 tūkstošus datoru 150 pasaules valstīs.

“Micosoft” vadītājs arī informēja, ka kibernoziegumi katru gadu pasaules ekonomikai rada apmēram 70 miljardu dolāru jeb 60 miljardu eiro zaudējumus.

Oktobrī arī ietekmīgā informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “Accenture”’ pārstāvji publiskoja satraucošus datus par kiberdrošību pasaulē. Eksperti aptaujāja vairāk nekā divus tūkstošus  uzņēmēju vairākās pasaules valstīs un secināja, ka pieaug drošības incidentu skaits.

Līdz apmēram 12 miljoniem dolāru jeb 10 miljoniem eiro pieaugušas arī lielo kompāniju izmaksas kiberuzbrukumu seku novēršanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti