Mēnesi pēc zemestrīces Turcijā liela daļa cilvēku joprojām bez pienācīgas pajumtes

Pirmdien aprit mēnesis kopš postošajām zemestrīcēm Turcijā un Sīrijā. Kā ziņo Turcijas iekšlietu ministrs Suleimans Soilu, Turcijā zemestrīču rezultātā bojā gājušo cilvēku skaits ir pārsniedzis 45 000. Zināms, ka Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 6000 cilvēku.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) tikmēr paziņoja, ka Turciju skārusī zemestrīce ir bijusi "smagākā dabas katastrofa", kas notikusi Eiropas reģionā gadsimta laikā.

Pagājušajā mēnesī notikusī zemestrīce skāra 11 Turcijas provinces. Valsts amatpersonas paziņoja, ka zemestrīču rezultātā sabruka 214 000 ēku. Liels daudzums ēku sabruka smagāk skartajās Hatajas un Kahramanmarašas pilsētās. 

Mēnesi pēc zemestrīces Turcijā liela daļa cilvēku joprojām bez pienācīgas pajumtes
00:00 / 01:47
Lejuplādēt

Strādnieku komandas turpina darbu, attīrot zemestrīces skartās un gruvešu pārpildītās pilsētas.

Katastrofa ir skārusi aptuveni 14 miljonus cilvēku – katru sesto Turcijas iedzīvotāju.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans sacīja, ka līdz šim zemestrīces zonu bijuši spiesti pamest 3,3 miljoni cilvēku. Savukārt Turcijas amatpersonu sniegtie dati liecina, ka vairāk nekā 1,4 miljoni cilvēku uzturas teltīs un gandrīz 46 000 konteineru pilsētās, bet pārējie ir apmetušies kopmītnēs vai viesu namos.

Daudzi cilvēki un ģimenes izvēlas palikt savu sagruvušo īpašumu tuvumā, izvietojot paštaisītas teltis.

Cilvēki stipras piederības sajūtas dēļ nevēlas pamest to, kas palicis pāri no viņu īpašumiem. Šo cilvēku vidū arī aug neapmierinātība par Turcijas valdības rīcību katastrofas situācijā. Arī kāda sieviete, kas palikusi bez pajumtes un mitinās teltī, uzskata, ka valdībai ir jādara vairāk.

"Valdībai ir jāizmanto visi savi resursi, lai sasniegtu skartās teritorijas, un jānodrošina ūdens tiem, kam tas nepieciešams, un atbilstošas programmas, lai sekotu līdzi bērnu garīgajai veselībai."

Neapmierinātību un dusmas cilvēku vidū arī izraisīja ziņas par to, ka Turcijas "Sarkanais Pusmēness" ir par pašizmaksu pārdevis kādai no labdarības organizācijām daļu no nodokļu maksātāju finansētajām teltīm.

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Divas nedēļas vēlāk Turcijā notika vēl viena zemestrīce. 

Turcijā pēc postošajām zemestrīcēm bez mājokļa palicis pusotrs miljons cilvēku. Tikmēr kaimiņvalstī Sīrijā lielākās problēmas radīja humānās palīdzības piegādes. Bojāgājušo skaits zemestrīcē, kas februāra sākumā skāra Turciju un Sīriju, 3. martā bija pārsniedzis 50 000.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti