Turcijā glābēji atkal meklē izdzīvojušos zem ēku drupām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Glābēji Turcijā atkal meklē izdzīvojušos zem ēku drupām, pēc tam kad pirmdienas vakarā valsts dienvidu province Hataja piedzīvoja vēl vienu spēcīgu zemestrīci. Līdz šim ir apstiprināta vismaz sešu cilvēku bojāeja, bet vairāki simti ir ievainoti. Zemestrīce skāra arī Sīrijas ziemeļus, bet no turienes pagaidām nav pienākušas ziņas par upuriem.  

ĪSUMĀ:

  • Pirmdien vakarā Turcijā reģistrētas vēl divas zemestrīces.
  • Līdz šim ir apstiprināta vismaz sešu cilvēku bojāeja, bet vairāki simti ir ievainoti.
  • Zemestrīce skāra arī Sīrijas ziemeļus, bet vēl nav ziņu par upuriem.
  • Turcijā sabrukušas daudzas ēkas, kas jau cietušas iepriekšējās zemestrīcēs.
  • Zem drupām varētu būt iesprostoti simtiem cilvēku.
  • Zemestrīce izraisīja paniku iepriekšējās zemestrīcēs izdzīvojušo nometnē, upuru nav.

Aptuveni 6,4 magnitūdas spēcīga zemestrīce pirmdienas, 20. februāra, vakarā notika Hatajas provincē, kas robežojas ar Sīriju. Zemestrīces epicentrs atradās netālu no provinces lielākās pilsētas Antakjas, ko smagi nopostīja 6. februārī notikušās zemestrīces.

Turcijā glābēji atkal meklē izdzīvojušos zem ēku drupām
00:00 / 02:02
Lejuplādēt

Otrās zemestrīces magnitūda bija 5,8. Epicentri atradās pie Defnes pilsētas.

Pirmdien pazemes grūdienu rezultātā sabrukušas daudzas ēkas, kas jau bija pamatīgi cietušas iepriekšējās zemestrīcēs. Varasiestādes apgalvo, ka, neraugoties uz brīdinājumiem, daudzi cilvēki bija atgriezušies savās dzīvesvietās. Tāpēc zem drupām varētu būt iesprostoti simtiem cilvēku.

Antakjas iedzīvotājs Turkans Garadžoglu zemestrīces laikā atradās uz ielas, taču sajūtas tāpat bijušas nepatīkamas.

"Bija tāda sajūta, ka zeme zem kājām iebruks. Viss drebēja. Mēs bijām ļoti nobijušies. Mēs domājām, ka viss sabruks," stāstīja Turkans.

Zemestrīce izraisīja paniku nometnē, kur ir izmitināti pirms divām nedēļām notikušajās zemestrīcēs izdzīvojušie. Kāds palīdzības darbos iesaistīts vīrietis pastāstīja par savām sajūtām pazemes grūdienu laikā.

"Viss pamatīgi drebēja. Mēs ar grūtībām varējām piecelties. Bet nometnē viss ir kārtībā. Mēs pārbaudījām katru telti. Nevienam nekas nebija noticis, un tagad viss ir kārtībā. Šai zemestrīcei bija jānotiek. Mēs to gaidījām. Un mēs sagaidām, ka tās notiks arī turpmāk. Tāpēc ikvienam vajadzētu būt tam vairāk sagatavotam," viņš sacīja.

6. februārī notikušajās zemestrīcēs Turcijā gāja bojā vairāk nekā 41 000 cilvēku, bet varasiestādes ir pārliecinātas, ka bojāgājušo skaits pieaugs, jo zem sagrauto ēku drupām varētu atrasties vēl tūkstošiem cilvēku, kurus uzskata par bezvēsts pazudušiem.

Sīrijā oficiāli ir apstiprināta vairāk nekā 4500 cilvēku bojāeja, taču arī tur patiesais upuru skaits varētu būt daudzkārt lielāks.

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Zemestrīces upuru skaits ir pārsniedzis 40 000.

Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.

Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents atzinis, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti