Mājās atgriezušies pieci no Krievijā apcietinātajiem vides aktīvistiem

Mājās laimīgi atgriezušies pieci no 20 Krievijā apcietinātajiem vides aktīvistu organizācijas "Greenpeace" dalībniekiem, ziņo britu mediji. Mājās pārbraukušie stāsta, ka ieslodzījuma apstākļi Murmanskas cietumā ir bijuši bargi un cietuma kameru viņi varēju atstāt tikai uz stundu, kā arī valdījuši slikti sanitārie apstākļi.

Visi pieci iepriekš Krievijā apcietinātie „Greenpeace" aktīvisti no Krievijas ar lidmašīnu ieraduši Parīzē un ar vilcienu devušies tālāk uz Londonu, kur viņus sagaidījušas ģimenes un tuvinieki. Medijiem viņi stāsta par ļoti sliktiem apstākļiem apcietinājumā Murmanskā, kur viņi 23 dienas turēti cietuma kamerā un tikai uz stundu no tās atbrīvoti, savukārt tualeti dalījuši ar trim kameras biedriem, tā nav bijusi norobežota no pārējās istabas. Taču par spīti notikušajam, aktīvisti joprojām uzskata, ka viss ir bijis riska vērts, tā kā viņiem esot izdevies pievērst sabiedrības uzmanību Arktikas problēmām.

Kā ziņots, „Greenpeace" aktīvistus aizturēja septembrī, kad viņi Barenca jūrā mēģināja nokļūt uz uzņēmuma "Gazprom" naftas ieguves platformas, lai tur sarīkotu protesta akciju pret naftas ieguvi Arktikā. Nākamajā dienā Krievijas robežsargi no helikoptera nokļuva uz aktīvistu kuģa "Arctic Sunrise" klāja. Zem Nīderlandes karoga peldošais kuģis tika aizvilkts uz Murmanskas ostu un arestēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti