Lukašenko inaugurācija Baltkrievijā izraisa protestu vilni

Pēkšņā Aleksandra Lukašenko inaugurācija, kas notika vakar, izraisījusi plašus protestu viļņus vairākās Baltkrievijas pilsētās, kam sekojušas arī represijas. Šodien daudzviet turpinās spontānas protesta akcijas, kurās iedzīvotāji pieprasa varas nomaiņu valstī.

Spontānas protesta akcijas sekoja tūlīt pēc tam, kad iedzīvotāji uzzināja, ka notikusi slepena Lukašenko inaugurācijas ceremonija. Ielas uzmanīja liels skaits drošības darbinieku un, vakaram tuvojoties, sākās arī vardarbīgas represijas. Aizturēti vairāk nekā 360 cilvēki, no kuriem lielākā daļa – Minskā. Vairums aizturēto palikuši apcietinājumā, līdz viņu lietas izskatīšana nonāks tiesā. Lai izklīdinātu demonstrantus, milicija pielietoja ūdensmetējus un asaru gāzi. Neizpalika arī sadursmes starp protestētājiem un drošības spēkiem.

Vakar notikušo slepeno inaugurācijas ceremoniju nosoda Eiropas Savienība, kā arī Amerikas Savienotās Valstis. Krievija pagaidām klusē, bet vienīgā valsts, kas Lukašenko apsveikusi, ir Turkmenistāna. Pats Lukašenko noliedz, ka notikušais ticis turēts slepenībā.

"Kaimiņi ir no Dieva, viņus neizvēlas. Mums lemts dzīvot blakus un draudzēties. Bet redzams, ka ne vienmēr tā ir. Kaimiņvalstis, sevišķi Polija, paši zināt, kādu pozīciju ir ieņēmusi. Un mēs vakar saņēmām pārmetumus no poļiem, ukraiņiem, lietuviešiem, čehiem un vēl citiem, ka neesam viņiem ziņojuši par notiekošo. Cik zinu, pēc Baltkrievijas likumiem mums nav jāziņo nevienai Rietumu valstij nekas, tā ir iekšēja lieta," pauda Lukašenko.

Lukašenko uzsvēra, ka inaugurācijas ceremonija, kurā kopumā piedalījušies aptuveni divi tūkstoši cilvēku, ieskaitot militārpersonas, nav bijusi slepena. Viņš izsmēja Rietumu valstu izlūkdienestus par nespēju informēt savas varasiestādes par notiekošo ceremoniju. Vienlaikus Baltkrievijas autoritārais vadītājs intervijā nepieminēja to, ka sabiedrība par ceremoniju netika informēta, kas būtu jādara, balstoties uz Baltkrievijas likumiem.

Šodien Baltkrievijā spontānās protesta akcijās vienojušies galvenokārt studenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti