Dienas ziņas

Simtgades svētku vēstnese Kārsavas novadā

Dienas ziņas

Cēsīs saglabā koka arhitektūru

Londonā svin Baltā galdauta svētkus

Londonā nosvinēti Baltā galdauta svētki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

4.maijs ārzemēs nav brīvdiena, tādēļ Lielbritānijā vairākās vietās valsts svētkus atzīmē šodien. Taču Londonā Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu atzīmēja vakar, Daugavas Vanagu fonda Londonas nodaļai aicinot tautiešus sanākt uz klusu un neformālu svinēšanu pie balti klāta galda.

Šopavasar latviešu pasākumu Londonā ir īpaši daudz, nākamajā sestdienā, 12. maijā, gaidāma latviešu kultūras diena Londonā ar gājienu, oficiālām runām, koncertu un tirdziņu, pie tam dziedātāji un dejotāji intensīvi gatavojas Dziesmusvētkiem, tādēļ Baltā galdauta svētki bija patīkama atpūta no ikdienas ritma.

Šoreiz Baltā galdauta svētki noritēja neformālā gaisotnē, mājīgajā Daugavas Vanagu Fonda nama pagrabiņā vienam pēc otra daloties atmiņās par Latvijas neatkarības atjaunošanu un tā laika notikumiem Latvijā un ārzemēs.

Uz balti klātā galda netrūka ne tradicionālā rasola, ne pīrādziņu, ne pašu ceptu kārumu.

"Es piedzimu Latvijā, bet, kad man bija 10 gadi, mēs pārvācāmies uz Beļģiju, un tad es līdz studiju gadiem nodzīvoju Beļģijā. Man latviešu sabiedrība tādēļ vienmēr saistās ar svētkiem un ar kopā būšanu.. Latvijā draugu diemžēl tagad ir mazāk, lielākā daļa draugu ir ārzemnieki. Bet ir patīkami tādēļ pabūt kopā šādos pasākumos kopā ar latviešiem. Tāda māju sajūta rodas," stāsta Londonas kora un deju kolektīva "Salenieki" dalībniece Alma Ulmane.

Kā jau parasti Anglijas latviešu pasākumos, daļa apmeklētāju ir cittautieši. Latviete Inese kopā ar vīru, austrālieti Džuliānu apsver domu nākamgad pārcelties no Londonas uz Latviju. Datorspeciālistam Džuliānam Latvija patīk, viņš mācās latviešu valodu - kaut atzīst, ka tā ir sarežģīta gramatikas ziņā -, interesējas par vēsturi un seko ziņām, plāno, ka varētu dzīvot Latvijā un attālināti turpināt darbu Londonā.

Šogad ģimene Latviju apciemos ap Jāņiem. Parasti tiek noīrēta mašīna, lai varētu brīvi ceļot, plānots apceļot Latgali, jo tur vēl Džuliāns nav bijis.

Lielbritānijas latviešiem Baltā galdauta svētku svinēšana patīk, jo tas ir labs iemesls dalīties savā mīlestībā uz Latviju un visu latvisko, atzīst arī Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) priekšsēde, Londonas latviešu kora diriģente Lilija Zobens:

"Vai tā nav skaista ideja - vienkārši pabūt kopā ar savējiem? Tādā neformālā veidā. Mēs jau padziedājām drusku, es ceru, ka vēlāk vairāk dziedāsim. Būt kopā ne tikai tādēļ, ka tas ir krodziņš, kur viņi tur ierodas, bet tāpēc, ka viņi tur ierodas specifiska iemesla dēļ - būt kopā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti