Panorāma

Sarūk LB prezidenta amata kandidātu loks

Panorāma

Panorāma

Londonā iededz egli no Latvijas

Londonā iededz egli no Latvijas

Ziemassvētki ir pārsteigumu laiks. Ja britu Ārlietu ministrijā līdzās Bakingemas pilij dienas vidū atskan latviešu kora dziesmas, tad ir skaidrs – tas nav parasts Londonas latviešu kora mēģinājums. Kora dziesmu pavadībā Londonā pirmdien, 2. decembrī, tika iedegta Latvijas dāvinātā un rotātā Ziemassvētku egle.   

Latvijas dāvināto un izgreznoto egli greznajā britu Ārlietu ministrijas ēkā rotā nevis Ziemassvētku, bet gan NATO zvaigznes, simbolizējot NATO 70 gadu jubileju, ko otrdien Londonā ieradīsies svinēt visu dalībvalstu līderi. 

Šo rotu autors ir pagājuša gada Londonas dizaina biennāles labākais dizainers Artūrs Analts.

“Latviska egle, bet ar tādu mazliet internacionālu un NATO piesitienu,” saka Artūrs Analts.

 

Pati egle ir augusi Valkas pusē 17 - 18 gadus, tad cirsta, speciāli saiņota un pusotru nedēļu ar kuģi ceļojusi uz Angliju.

“Tas viss diezgan patīkami – redzēt, ka manis audzēta egle ir aizceļojusi tik tālu, uzstādīta un izgreznota Latvijas krāsās un stāv Lielbritānijā,” atzīst egļu audzētājas saimniecības “Romforts Ezernieki” pārstāvis Sigmunds Siliņš.

Atklāšanā joko, ka Latvijas egles uzņemšana Lankastera namā, kur pulcējas diplomāti, esot arī ceļš uz atzīšanu, ka pirmā Ziemassvētku eglīte izrotāta Latvijā un nevis Igaunijā. Bet ne tikai.

“Tās ir mūsu ekonomiskās attiecības – Latvija tiešām ir TOP3 britu tirgū dažādu vissmalkāko koka izstrādājumu jomā, ļoti moderni produkti, ko mēs vedam iekšā,” saka Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže.

Briti cer, ka latvieši turpinās egles dāvināšanas tradīciju arī pēc nākamgad gaidāmā “Brexit”.

“Lai kas arī notiktu, Lielbritānija tupinās ciešas attiecības ar Latviju. Un Ziemassvētku eglīte svin šīs divpusējās attiecības. Šis jau ir trešais gads, kad mēs lepojamies ar šādu egli. Ja paraugāties apkārt – piekritīsiet, ka Ziemassvētkos te ir vajadzīga skaista eglīte, un esam latviešiem par to pateicīgi,” saka Lielbritānijas diplomātiskā dienesta vadītājs sers Saimons Makdonalds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti