Lielbritānijā sāks balsot par nākamo premjeru

Lielbritānijā ceturtdien sākas nākamā valdošās Konservatīvās partijas līdera izvēles process. Pirmajā balsošanas kārtā tiks noskaidroti tie kandidāti, kuri turpinās cīņu par partijas vadītāja un arī premjerministra posteni.

Tikmēr dienu pirms balsojuma Lielbritānijas parlamentā notikuši vairāki balsojumi, kas arī varētu ietekmēt balsošanas iznākumu.

Pirmajā Konservatīvās partijas parlamentāriešu slēgtajā balsojumā deputāti balsos par vienu no 10 izvirzītajiem kandidātiem. No turpmākas cīņas par partijas vadītāja un līdz ar to arī nākamā premjera krēslu tiks izslēgti visi tie pretendenti, kuri būs ieguvuši mazāk par 16 deputātu balsīm.

Lielbritānijā sāks balsot par nākamo premjeruUģis Lībietis

  Nākamajā otrdienā paredzētajā otrajā kārtā pretendentam jau būs jānodrošina vismaz 32 kolēģu atbalsts. Ja šo robežu izdosies sasniegt visiem kandidātiem, no turpmākas cīņas tiks izslēgts vismazāk balsu ieguvušais.

  Šādi balsojumi turpināsies līdz brīdim, kamēr būs palikuši tikai divi kandidāti, par kuriem balsot varēs arī visi Konservatīvās partijas atbalstītāji.

  Ceturtdienas balsojuma priekšvakarā britu parlaments noraidīja opozīcijā esošo leiboristu ierosinājumu 25. jūnijā pārņemt kontroli pār parlamenta dienaskārtību.

  Tas ļautu ierosināt likumprojektu, kas novērš Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās, tādējādi ierobežojot nākamā premjera rīcību.

  Izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās joprojām pieļauj vairāki premjera amata kandidāti, tostarp par favorītu uzskatītais bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

  KONTEKSTS:

  Lielbritānijas premjerministre Meja piektdien, 7. jūnijā, atkāpās no Konservatīvās partijas vadītājas amata. Par atkāpšanos no britu Konservatīvās partijas vadītājas amata Meja paziņoja pirms divām nedēļām, kad viņas panāktā vienošanās par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) tika trīsreiz noraidīta parlamentā un arī sarunas ar opozīcijā esošajiem leiboristiem nenesa gaidīto kompromisu. 

  Meja vēl turpinās pildīt premjerministres pienākumus, līdz tiks atrasts viņas aizstājējs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti