Džonsons: Lielbritānijai nav mērķa izstāties no ES bez vienošanās

Lielbritānijai nav mērķa izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās, taču nākamā britu valdība nopietni gatavosies arī šādam scenārijam. Tā paziņojis bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons, sākot savu politisko kampaņu kļūšanai par Lielbritānijas premjerministru.

Konservatīvais politiķis, kurš bija aktīvāko “Brexit” atbalstītāju vidū, pašlaik tiek uzskatīts par favorītu nākamās valdības vadītāja amatam.

“Pēc trim gadiem un diviem garām palaistiem termiņiem mums jāpamet Eiropas Savienība 31. oktobrī. Un mums jāsasniedz kas labāks par pašreizējo izstāšanās līgumu, kuru trīs reizes noraidījis mūsu parlaments. Taču ļaujiet man pateikt skaidri – es nemērķēju uz izstāšanos bez vienošanās. Es nedomāju, ka noslēgumā pie tā nonāksim. Taču vienlaikus ir svarīgi nopietni sagatavoties arī šādam iznākumam.

Mani tik tiešām pārsteidz, ka kāds pašlaik spēj piedāvāt atteikties no tik vitāli svarīga instrumenta turpmāko sarunu procesā,” uzsvēra Džonsons.

Džonsona teiktais saistīts ar opozīcijā esošo leiboristu mēģinājumiem panākt juridiski saistošu parlamenta lēmumu, kas liegtu Lielbritānijai izstāties no Eiropas Savienības bez vienošanās.

Leiboristi cer, ka šo soli atbalstīs arī daļa konservatīvo deputātu, kuri iepriekš balsoja par palikšanu Eiropas Savienībā.

Pirmais balsojums konservatīvās partijas iekšienē par 10 iespējamiem premjerministra amata kandidātiem gaidāms ceturtdien. Vajadzības gadījumā tiks rīkoti četri balsojumi, pēc kuriem valdošie spēki nākamo premjerministru izraudzīsies jūlija beigās.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas premjerministre Meja piektdien, 7. jūnijā, atkāpās no Konservatīvās partijas vadītājas amata. Par atkāpšanos no britu Konservatīvās partijas vadītājas amata Meja paziņoja pirms divām nedēļām, kad viņas panāktā vienošanās par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) tika trīsreiz noraidīta parlamentā un arī sarunas ar opozīcijā esošajiem leiboristiem nenesa gaidīto kompromisu. 

Meja vēl turpinās pildīt premjerministres pienākumus, līdz tiks atrasts viņas aizstājējs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti