Dienas notikumu apskats

Izraēlas premjerministru apsūdz kukuļdošanā un krāpniecībā

Dienas notikumu apskats

Sudraba saglabā «oligarhu lietas» komisijas priekšsēdētājas amatu

Sabiedrības atbalsts Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai turpina kristies

Lielbritānijā pieaug neapmierinātība ar Mejas pieeju «Brexit» sarunās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lielbritānijas sabiedrībā sašķobījusies un turpina kristies pārliecība par premjeres Terēzas Mejas stratēģiju sarunās par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Aptaujas liecina, ka nu jau divas trešdaļas vēlētāju ir neapmierināti ar viņas valdības pieeju "Brexit" sarunās ar Briseli. Sabiedrības noskaņojums mainījies pēc jūnijā notikušajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kurās Mejas konservatīvie zaudēja vairākumu. Pirms vēlēšanām lielākā daļa vēlētāju bija atbalstījuši Mejas valdības stratēģiju.

Sabiedrības atbalsts Lielbritānijas premjerei Terēzai Mejai iedragāts pēc jūnijā notikušajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām. Tās bija rosinājusi viņa pati cerībā nostiprināt vairākumu parlamentā un līdz ar to savas pozīcijas izstāšanās sarunās ar ES. Tomēr Mejas vadītie konservatīvie piedzīvoja izgāšanos. Kaut vēlēšanās uzvarēja, konservatīvie ne tikai nenostiprināja vairākumu, bet to zaudēja. Mejas valdībai nācās meklēt atbalstu pie Ziemeļīrijas Demokrātisko unionistu partijas.

Politiskās neveiksmes tagad atspoguļojas reitingos. Gandrīz divus mēnešus pēc vēlēšanām, saskaņā ar augusta sākumā veiktas aptaujas rezultātiem, nu jau gandrīz divas trešdaļas vēlētāju ir neapmierināti ar Mejas valdības taktiku "Brexit" sarunās. Šāda nostāja bija 61%, liecina uzņēmuma "ORB International" aptauja. Tas ir vairāk nekā iepriekšējos pāris mēnešos, kad jūlijā negatīva nostāja bija 56%, bet vēl mēnesi iepriekš – 46%.

Vispārējās tendences liecina, ka pirms parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kurās Mejas konservatīvie zaudēja vairākumu, lielākā daļa vēlētāju bija atbalstījuši un pozitīvi noskaņoti par viņas valdības taktiku izstāšanās sarunās.

Tas liecina, ka vēlēšanas turpina mest ēnu uz "Brexit" procesu, un britu sabiedrības pārliecība par to, vai premjere Meja spēs panākt Lielbritānijai labu vienošanos, ir trausla.

Londonai un Briselei ir atlikuši mazāk nekā divi gadi, lai vienotos par Apvienotās Karalistes izstāšanās nosacījumiem un turpmākajām attiecībām. Lielbritānija oficiālu paziņojumu par nodomu izstāties no ES iesniedza martā, bet jūnijā sākās pašas oficiālās sarunas.

Brisele ir norādījusi, ka, pirms sākt sarunas par turpmākajām tirdzniecības attiecībām, ir jāpanāk progress jautājumos par tā dēvēto izstāšanās rēķinu, Lielbritānijā dzīvojošo ES valstu pilsoņu tiesībām, kā arī Īrijas un Apvienotajā Karalistē ietilpstošās Ziemeļīrijas robežu.

Meja šī gada sākumā ieņēma stingru nostāju, paziņojot, ka Lielbritānija vēlas izstāties arī no Eiropas vienotā tirgus un muitas savienības, lai attiecīgi varētu ciešāk kontrolēt imigrāciju, un tā vietā vēlētos ar ES noslēgt brīvās tirdzniecības vienošanos. Viņa arī teikusi, ka izstāšanās sarunu procesa noslēgšana bez vienošanās ir labāks variants nekā slikta vienošanās Londonai. Tiesa, īpaši pēc konservatīvo sliktā rezultāta parlamenta ārkārtas vēlēšanās un Mejas pozīciju sašķobīšanās izskan vairāk aicinājumu viņai mīkstināt pozīciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti