Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

LTV iebilst NEPLP piedāvātajam naudas sadalījumam

Libānā protestētāji atkal bloķē ceļus

Libānā protestētāji atkal bloķē ceļus

Libānā protestētāji atkal bloķē galvaspilsētas Beirūtas ielas, kaut arī pagājušonedēļ, piekāpjoties viņu prasībām, no amata atkāpās Libānas premjerministrs. Tagad demonstranti pieprasa nekavējoties izveidot jauno valdību.

Libānas iedzīvotāji oktobra vidū demonstrēja nepieredzētu vienotību un izgāja ielās, protestējot pret valsts ekonomikas stāvokli un korupciju.

Armija aicināja demonstrantus protesta akcijas rīkot publiskajos laukumos, taču viņi apturēja plašās ceļu blokādes tikai tad, kad pagājušonedēļ no premjerministra amata atkāpās Saads Hariri.

Tiesa, nesagaidot tūlītējās konsultācijas par jaunās valdības izveidi, libānieši atkal izgāja ielās.

"Mēs šodien nobloķējām ceļus, tāpēc ka mūsu pirmā prasība tika izpildīta, taču viņi kavējas ar otro prasību.

Mēs pametīsim ielas tikai tad, kad panāksim otrās prasības izpildi. Mūsu cīņa nav galā. Ir sperts pirmais solis, bet vēl ir daudz darāmā," teica protestētājs Samils al Džamals.

KONTEKSTS:

Oktobra beigās no amata atkāpās Libānas premjerministrs Hariri. Demisijas iemesls bija plašie iedzīvotāju protesti pret korupciju un valdības nespēju efektīvi vadīt valsti. Aktīvisti aicināja arī atkāpties no amata prezidentu un citus valdošās elites pārstāvjus, kā arī pauda vēlmi, lai Libānā izveidotu tehnokrātu valdību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti