Dienas ziņas

Saeima apstiprina mājsēdi un citus ierobežojumus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Polija gads kopš gandrīz pilnīga abortu aizlieguma

Legālo abortu skaits Polijā krietni samazinās; uzplaukumu piedzīvo «abortu tūrisms»

Šonedēļ apritēja gads kopš Polijas Konstitucionālās tiesas sprieduma par teju pilnīgu abortu aizliegumu. Kopš tiesas sprieduma legālo abortu skaits krietni samazinājies. Tikmēr pieaudzis nelegālo abortu skaits, kā arī to sieviešu skaits, kas abortu vēlas veikt ārzemēs. Dažādas aplēses liecina, ka nelegālu abortu Polijā vienā gadā varētu veikt no 80 000 līdz 200 000 sieviešu.

Legālo abortu skaits Polijā krietni samazinās
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Saskaņā ar Nacionālā veselības fonda datiem pēdējā gada laikā legālo abortu skaits Polijā samazinājies par aptuveni 65%. Tikmēr sieviešu tiesību grupas lēš, ka vairākus desmitus tūkstošus abortu pēdējā gada laikā sievietes veikušas nelegāli. Tas darīts gan Polijā, gan ceļojot uz ārvalstīm.

Organizācija „Aborts bez robežām”, kas palīdz sievietēm piekļūt aborta pakalpojumiem, gada laikā sniegusi palīdzību 34 000 sieviešu. Tikmēr Starptautiskā organizācija „Women Help Women”, kas pa pastu sūta aborta tabletes, 12 mēnešu laikā Polijā ir palīdzējusi 18 000 sieviešu.

Tiesas spriedums, kas stājās spēkā 2021. gada janvārī, atļauj veikt abortu tikai izvarošanas vai incesta gadījumos vai gadījumos, kad grūtniecība apdraud mātes dzīvību. Tas izraisīja vairākus mēnešus ilgus protestus valstī.

Simtiem cilvēku Varšavā, kā arī vairākās citās Polijas pilsētās piektdienas naktī izgāja ielās, lai atgādinātu, ka vēl joprojām stingri iebilst pirms gada pieņemtajam lēmumam.

Tiesas spriedums, kas stājās spēkā šī gada janvārī, par prettiesisku atzīst aborta veikšanu pat augļa patoloģijas gadījumā.

Polijā valdošā partija "Likums un taisnīgums", kas cieši sadarbojas ar Romas katoļu baznīcu, apgalvo, ka viens no likuma mērķiem bijis novērst abortus augļiem ar Dauna sindromu, kas līdz šim veidojuši nozīmīgu daļu no visiem likumīgajiem abortiem Polijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti