Polijā plaši protesti pret teju pilnīgu abortu aizliegumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai protestētu pret tiesas spriedumu, kas paredz teju pilnīgu abortu aizliegumu, Polijā trešdien, 27. janvārī, vakarā ielās izgāja tūkstošiem cilvēku.

Varšavā cilvēki sākotnēji sapulcējās pie Konstitucionālās tiesas ēkas, bet pēc tam devās protestēt pie valdošās konservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" mītnes. Protesti notika arī citās Polijas pilsētās, tostarp Katovicē, Lodzā, Vroclavā un Ščecinā. Demonstrācijas lielākoties bija mierīgas.

Tuvākajās dienās gaidāmi jauni protesti. Aktīvisti aicinājuši cilvēkus pulcēties ceturtdienas un piektdienas vakarā Varšavā.

Polijas Kreisās partijas politiķe Vanda Novicka sacīja, ka valdošā valdība vēl nav uzvarējusi "šajā karā pret sievietēm". Savukārt Polijas cilvēktiesību komisārs sacīja, ka tiesas spriedums "ierobežo sieviešu tiesības un nodod viņas spīdzināšanai".

Konstitucionālā tiesa 2020. gada oktobra beigās atzina, ka abortu veikšana nemaināmu, iedzimtu embrija defektu, arī Dauna sindroma un nāvējošu slimību dēļ ir nelikumīga, konstitūcija aizsargā katra indivīda dzīvību. Tiesas lēmums ir faktisks abortu aizliegums, jo tiesas noraidītais nosacījums ir pamatojums gandrīz visiem legālajiem abortiem Polijā.

Likumi par ierobežojumiem abortiem Polijā jau šobrīd ir vieni no stingrākajiem Eiropā. Katru gadu valstī tiek veikti mazāk nekā 2000 legālu abortu. Sieviešu tiesību organizāciju aplēses liecina, ka 20 000 sieviešu abortus veic nelegāli vai ārzemēs. Pretrunīgais Konstitucionālās tiesas 22. oktobra spriedums stājās spēkā trešdien. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti