Dienas ziņas

ASV plosās bīstamas sniega vētras

Dienas ziņas

Iznācis pētījums par suitu cimdiem

Piepilda sapni, atver rokdarbu veikaliņu

Latviešu pāris Lielbritānijā piepilda sapni – atver rokdarbu veikalu

Lielbritānijā daudzi latvieši tirgo savus darinājumus tiešsaistē, taču latviešu rokdarbu veikala sen nav bijis. Pirms diviem mēnešiem drosmīgs latviešu pāris tādu atvēris. Izrādās – netrūkst ne pircēju, ne rokdarbnieku, kuri vēlētos pārdot savus darinājumus.

To, ka nelielais veikaliņš viduslaiku pilsētas Tjūksberijas pašā centrā pieder latvietei, uzminēt nav iespējams. Pircēji uz veikaliņu nāk gluži kā uz izstādi, katrā reizē sajūsminoties par jaunām, iepriekš nepamanītām lietām.

"Latviešu sieviete gatavo ļoti oriģinālas, pilnībā no nulles uztaisītas mantiņas, angļiem ļoti patīk. Parasti, kad viņi ienāk iekšā, ierauga, tad smejas un priecājas, un meklē asociācijas. Te viss plaukts augšā arī ir latviešu. Te mums ir vīrietis, kas taisa koka grebumus, interesantas visādas kastītes. Angļiem ļoti patīk šī ideja par daudzreiz lietojamajiem mašīnu gaisa atsvaidzinātājiem," stāstīja veikala īpašniece Agnese Bērziņa.

Arī saimnieces pašas gatavotās rotas un rokdarbi ir plašā izvēlē. Savs veikaliņš ir sen lolots sapnis, kam gan vispirms nācās sakrāt naudu.

"Mēs ar vīru strādājām celtniecībā, un par savu algu es sāku iepirkt akmeņus [kristālus], sāku vairāk mācīties par tiem. Divu gadu laikā sanāca iepirkt preci veikalam, lai varētu sākt, un kaut kā tā sanāca, ka parādījās brīvs veikals, telpas, un nauda jau bija iekrāta, kaut kas arī bija iepirkts. Un tad – jā, kāpēc ne!"

Dzīvesbiedrs Jānis Ločmelis ir galdnieks, tādēļ veikala dizains ir gan pašu izdomāts, gan iekārtots. Īpaši oriģināls risinājums atrasts plauktu balstiem, kur izmantots visparastākais koks.

"Tas bija sievas sapnis, un sieva gribēja to piepildīt, un gribējās palīdzēt viņu piepildīt. Simtprocentīgi lēmums bija pareizs, ka vajag atvērt veikalu. Kā saka – vīrieša dzīvē, ja sieva ir laimīga, tad vīrs arī! Tas ir galvenais aspekts, pārējo jau visu var nokārtot. Ja ir rēķini, tos jau arī var salasīt un nomaksāt. To sauc par mīlestību," noteica Jānis Ločmelis.

Pircēji brauc arī no apkārtējām pilsētām, jo šis ir vienīgais kristālu veikals apkārtnē.

"Man gribas, lai būtu kaut kas tāds interesants un tāds, ko nevar atrast citos veikalos. Viena no tādām lietām, ko es esmu meklējusi un esmu atradusi, ir aizvēsturiskās haizivs megalodona mazais zobiņš. Tas ir īstais," pauda veikala īpašniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti