Krimā dalīs zemi okupantu armijas karavīriem

Krievijas okupētās Krimas parlaments pieņēmis likumu, kas paredz bez maksas piešķirt zemi Krimas iedzīvotājiem, kuri okupantu armijas rindās karo pret Ukrainu.

Tiesības saņemt zemi piešķirtas veterāniem, kuri piedalījušies "speciālajā militārajā operācijā", ko Krievija īsteno Ukrainas teritorijā. Šādas tiesības arīdzan piešķirtas kara invalīdiem, kā arī šajā karā kritušo okupantu armijas karavīru tuviniekiem.

Likums gan nosaka, ka tiesības uz bezmaksas zemes saņemšanu būs nevis visiem okupantu armijas karavīriem, bet gan tikai tiem, kas līdz šī gada 24. februārim bija reģistrējuši dzīvesvietu Krimā.

"Šim likumam ir īpaša nozīme. Piešķirot mūsu karavīriem bezmaksas zemes gabalus, mēs izsakām pateicību par viņu vīrišķību un varoņdarbiem, ko viņi veic kaujas laukā," pavēstīja Krievijai lojālā Krimas parlamenta priekšsēdētājs Vladimirs Konstantinovs.

Zemes gabali tiks piešķirti no Krimas pašvaldības fonda. Krimas okupantu administrācijas vadonis Sergejs Aksjonovs iepriekš solījis, ka zemes gabalus centīsies piešķirt pie jūras. Tie paredzēti, lai jaunie saimnieki varētu būvēt māju vai ierīkot piemājas saimniecību.

Krimā pagājušogad stājās spēkā rīkojums, kas aizliedza ārvalstu pilsoņiem iegādāties un paturēt īpašumā zemi. Īpaši smagi tas skāris Krimā dzīvojošos Ukrainas pilsoņus. Tiek uzskatīts, ka šādā veidā varasiestādes centās viņus piespiest pieņemt Krievijas pilsonību.

KONTEKSTS:

Krievija anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu 2014. gadā. Tas notika pēc starptautiski neatzīta referenduma.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins sākotnēji noliedza Krievijas armijas klātbūtni Ukrainā pirms šī referenduma, taču vēlāk atzina, ka aiz Krimas "pašaizsardzības vienību" muguras stāvējuši Krievijas karavīri.

Ukraina un starptautiskā sabiedrība joprojām uzskata Krimu par neatņemamu Ukrainas sastāvdaļu. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis solījis, ka okupanti agri vai vēlu tiks padzīti no Krimas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti